Pohjanmaan Poniagility Cup 2017

Cupin tilanne 7.8.2017:

MINI
Josefine Westström 40
Felicia Westström 18
Ester Ahlskog 14
Ronja Sandell 12
Jansson Oliver 11
Laura Parviainen 10
Lumi Bro 10
Meja Henriksson 10
Autero Jasper 9
Kivijärvi Oliver 8
Sundqvist Adrian 4
Siermala Viivi 3

MIDI
Melinda Bro 37
Hilde Grön 29
Ellen Forsbacka 29
Wilma Raak 26
Natalie Westström 15
Celine Dahllund 14
Ronja Lindholm 13
Ada Tarvonen 12
Jessika Granlund 11
Elin Ahlskog 11
Aada Kangas 8
Maja Henriksson 7
Jennifer Karlström 4
Meeri Kontio 3
Kivijärvi Ada 3
Amanda Flinck 3

JUNIORIT/JUNIORER
Jessica Häggblom 38
Elin Knutar 36
Lydia Nordlund 27
Emilia Viita-Aho 19
Erin Saxén 15
Olivia Honkala 14
Isabella Westström 13
Ina Pietilä 8
Petra Puutio 7
Nea Pietilä 7
Junia Berg 6
Madeleine Storrank 6
Kaisla Kotola 3

SENIORIT/SENIORER
Michelle Sandin 38
Maria Sandin 34
Elin Sahlstén 27
Seija Paananen 14
Anne Forsbacka 11
Lotta Stubb 10
Jenny Raak 10
Sofia Ravald 9
Sanna Jansson 9
Peter Sandin 8
Ann Nordlund 7
Tony Sahlstén 7
Sabina Granbacka 6
Chatarina Westström 6
Jenny From 4
Mervi Santonen 4
Camilla Dahllund 4
Astrid Vesterbacka 4
Anna Kivijärvi 4
Peter Sandin 3
Malena Ahlskog 3
Jeanette Byskata 3
Sussy Bro 3
Moa Stenhäll 3

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
Emilia Mikkola 24
Filip Tarvonen 18
Heidi Cederberg 18
Jonas Ravald 12
Bodil Cederblom 10
Oscar Brännbacka 10

 

Tuloksia osakilpailuista, uusin kilpailu ylimpänä

 

 

Kokkola 17.9.2017

24A) AGILITY MINI 3-7 VUOTTA
1. LUMI BRO –PONIKUJAN SHINGU 51,44
2. JOSEFINE WESTSTRÖM 7-V- ADALIAS AIDAN 56,44
3. RONJA SANDELL-LUGNETS DAGG 59,56
4. JASPER AUTERO 4-V-C.X. HEARTBEAT 1.11,84
5. FELICIA WESTSTRÖM 5-V- ADALIAS AIDAN 1.19,44
6. OLIVER JANSSON 7-V- C.X. HEARTBEAT 1.28,63
7. TIIA OINAS 6-V-PERSIL 1.31,96

24B) AGILITY MIDI 8-11 VUOTIAAT
1. MELINDA BRO 9-V- JELLY SWEETS 35,22
2. MELINDA BRO 9-V- KLOCKAS KAJSA 39,53
3. WILMA RAAK 10-V- KAUNISRANNAN UTOPIA 47,50
4. NATALIE WESTSTRÖM 10-V-KLOCKAS INDIRA 51,16
5. HILDE GRÖN 10-V-DAYDREAM TEA 52,15
6. CELINE DAHLLUND 11-V-ADALIAS AIDAN 54,41
7. EMILIA JÖNN 8-V- HENGOFF 1.02,41
8. JESSICA GRANLUND 10-V- KLOCKAS INDIRA 1.04,22
9. ELLEN FORSBACKA 11-V-DAYDREAM TEA 1.35,66

24C) AGILITY JUNIORIT 12-15 VUOTTA
1. JESSICA HÄGGBLOM 15-V-NIEMENPELLON NAPAKKA 45,15
2. ELIN KNUTAR 14-V-SHEJKEN 45,53
3. LYDIA NORDLUND 12-V-NIISKUN NUUSKU 46,15
4. ELIN SAXEN 14-V-VELMIINA 50,44
5. ISABELLA WESTSRÖM 12-V-KLOCKAS INDIRA 54,53
6. EMILIA VIITA-AHO 13-V-MARIJTIE JUST VICTORY 59,53

24D)AGILITY SENIORIT 16+
1. MICHELLE SANDIN- AARTEEN MYMMELIN TYTÄR 31,93
2. ELIN SAHLSTEN- OFELIA 39,93
3. JENNY RAAK- KAUNISRANNAN UTOPIA 44,62
4. ANNE FORSBACKA- ADALIAS AIDAN 52,57
5. TONY SAHLSTEN- OFELIA 53,16
6. SUSSY BRO- KLOCKAS KAJSA 1.02,28
7. SOFIA RAVALD- LUGNETS DAGG 1.06,53
8. SANNA JANSSON- C.X.HEARTBEAT 1.08,06

24E) AGILITY LIIKUNTARAJOITTEISET
1. JONAS RAVALD- PONIKUJAN SHINGU
2. EMILIA MIKKOLA- PONIKUJAN SHINGU

PARAS PONINKÄSITTELIJÄ: SUSSY BRO
PARAS MIESKILPAILIJA: TONY SAHLSTÉN

 

Härmä 6.8.2017

SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 21,50
2. Maria Sandin – Kirman Armaada 29,96
3. Elin Sahlstén – Ofelia 31,58
4. Seija Paananen - Katveikon Chamomilla 32,23
5. Tony Sahlstén – Ofelia 35,49
6. Anne Forsbacka – Canna's Castanya 40,33
7. Seija Paananen - Canna's Castanya 41,83
8. Jenny Raak – Kaunisrannan Utopia 1.06,44
9. Malena Ahlskog – Golden Larissa (cupin ulkop.) 4.49,19

JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 15 - Niemenpellon napakka 28,02
2. Olivia Honkala 15 - Katveikon Chamomilla 32,42
3. Lydia Nordlund 12 – Daydream Tea 40,28
4. Elin Knutar 14 – Sheijken 44,08
5. Olivia Honkala 15 - Canna's Castanya 46,95
6. Kaisla Kotola 13 - Katveikon Chamomilla 50,79
7. Isabella Westström 12 – Klockas Indira 51,85

MIDI
1. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 40,63
2. Elin Ahlskog 11 – Jenniefer 47,89
3. Natalie Westström 10 – Klockas Indira 52,99
4. Jessica Granlund 11 – Jenniefer 54,72
5. Hilde Grön 10 – Katveikon Chamomilla 1.11,33
6. Wilma Raak 10 – Kaunisrannan Utopia 1.33,92
7. Melinda Bro 9 - Jelly Sweets 1.40,81

MINI
1. Josefine Westström 7 – Klockas Indira 47,90
2. Ester Ahlskog 6 – Jenniefer 49,56
3. Felicia Westström 5 – Klockas Indira 1.05,86


PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/BÄSTA PONNYHANTERARE: Lydia Nordlund
PARAS MIESKILPAILIJA/BÄSTA MANLIGA TÄVLARE: Tony Sahlstén

 

Ähtävä maastoagility 23.7.2017

SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin - Aarteen Mymmelin Tytär 2.48,25
2. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 2.58,67
3. Seija Paananen – Katveikon Chamomilla 3.34,33
4. Elin Sahlstén - Ofelia 3.40,35
5. Maria Sandin - Bobergs Ina 3.42,13
6. Anne Forsbacka – Adalias Aidan 3.54,12
7. Ann Nordlund – Niiskun Nuusku 3.55,11
8. Jenny Raak – Katveikon Chamomilla 3.58,48
9. Tony Sahlstén – Ofelia 4.33,86
10. Sabina Granbacka – Canikas Goldie 5.00,89
11. Seija Paananen – Canna's Castanya 5.08,12
12. Moa Stenhäll – Glorias Divina 7.45,72
13. Sanna Jansson - C.X. Heartbeat 7.47,51
14. Maria Mannström-Ahlskog – Ekebo Frida 10.43,97

JUNIORIT/JUNIORER
1. Elin Knutar 14 – Sheijken 2.54,42
2. Jessica Häggblom 15 – Niemenpellon Napakka 3.17,93
3. Madeleine Storrank 16 – Daydream Tea 3.24,37
4. Lydia Nordlund 13 – Niiskun Nuusku 3.37,19
5. Emilia Viita-Aho 13 – Maritsa 3.37,63
6. Ina Pietilä 12 – Bernoban Nekun Niina 3.44,96
7. Petra Puutio 15 – Canna's Castanya 3.57,75
8. Erin Saxén 13 – Velmiina 4.13,71
9. Nea Pietilä 15 – Bernoban Nekun Niina 5.25,31
10. Rebecka Mattjus 14 – Ekebo Frida 9.06,26

MIDI
1. Melinda Bro 9 – Ponikujan Shingu 3.05,21
2. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 3.45,06
3. Wilma Raak 10 – Katveikon Chamomilla 3.45,14
4. Maja Henriksson 10 – Glorias Divina 3.54,08
5. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 4.11,89
6. Celine Dahllund 11 – Adalias Aidan 4.37,02
7. Amanda Flinck 11 – Adalias Aidan 4.55,04

MINI
1. Meja Henriksson 7 – Glorias Divina 4.22,62
2. Oliver Jansson 7 – C.X. Heartbeat 4.43,24
3. Jasper Autero 4 – C.X. Heartbeat 4.48,51

PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/BÄSTA PONNYHANTERARE: Maja Henriksson

 

Pedersöre 1.7.2017

Agility MINI
1. WESTSTRÖM JOSEFINE 7v - MYRZIN HILMA 1.09,16
2. KIVIJÄRVI OLIVER 7v - ADALIAS AIDAN 1.17,93
3. BRO LUMI - PONIKUJAN SHINGU 1.32,00
4. SANDELL RONJA - LUGNETS DAGG 1.34,84
5. SUNDQVIST ADRIAN 7v – SALOME-SALLY 1.37,66
6. WESTSTRÖM FELICIA - MYRZIN HILMA 1.42,03
7. AUTERO JASPER 4v -  C.X. HEARTBEAT 1.49,18
8. SIERMALA VIIVI 4v- J.J. LISA 1.49,90
9. JANSSON OLIVER 7v - C.X. HEARTBEAT 1.58,93
 

Agility MIDI
1. GRÖN HILDE 10v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 52,16
2. FORSBACKA ELLEN 11v - DAYDREAM TEA 54,68
3. TARVONEN ADA 11v - HEADHILL BLUE PINOCCHIO 56,72
4. BRO MELINDA 9v - JELLY SWEETS 56,97
5. KARLSTRÖM JENNIFER 10v - MYRZIN HILMA 58,63
6. RAAK WILMA 10v - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.03,03
7. HENRIKSSON MAJA - GLORIAS DIVINA 1.03,12
8. LINDHOLM RONJA 11v - KLOCKAS KIMI 1.07,40
9. DAHLLUND CELINE 11v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.16,09
10. BRO MELINDA 9v - KLOCKAS KAJSA 1.16,25
11. WESTSTRÖM NATALIE 10v - KLOCKAS INDIRA 1.33,44
12. KONTIO MEERI 9v - KAUNISRANNAN PERDITA 1.45,35
13. GRANLUND JESSIKA 11v - KLOCKAS INDIRA 1.47,87
14. KIVIJÄRVI ADA 9v - ADALIAS AIDAN 1.51,19
 

Agility JUNIORIT/JUNIORER
1. KNUTAR ELIN 14v – SHEIJKEN 45,90
2. VIITA-AHO EMILIA 13v - MARIJTJE JUST VICTORY 49,19
3. NORDLUND LYDIA 13v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 49,54
4. SAXEN ERIN 13v – VELMIINA 56,16
5. PIETILÄ INA 12v - BERNOBAN NEKUN NIINA 57,84
6. PIETILÄ NEA 15v – RIANNA 1.10,68
7. WESTSTRÖM ISABELLA 12v - KLOCKAS INDIRA 1.23,44

Agility SENIORIT/SENIORER
1. SANDIN MARIA - BOBERGS INA 40,00
2. SAHLSTÈN ELIN – OFELIA 43,50
3. JANSSON SANNA - C.X. HEARTBEAT 50,13
4. VESTERBACKA ASTRID - GLORIAS DIVINA 54,72
5. KIVIJÄRVI ANNA - DAYDREAM TEA 56,31
6. RAAK JENNY - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.01,60
7. BYSKATA JEANETTE – PIRATTE 1.05,59
8. FORSBACKA ANNE - ADALIAS AIDAN 1.06,82
9. RAVALD SOFIA - LUGNETS DAGG 1.13,22
10. GRANBACKA SABINA - CANIKAS GOLDIE 1.33,56
11. BRO SUSSY - KLOCKAS KAJSA 2.16,59

Agility LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. CEDERBLOM BODIL - SALOME-SALLY
2. TARVONEN FILIP - HEADHILL BLUE PINOCCHIO
3. RAVALD JONAS - PONIKUJAN SHINGU
4. MIKKOLA EMILIA - PONIKUJAN SHINGU

 

Ähtävä Esse 7.5.2017

AGILITY MINI 
1. Josefine Westström 6 – Klockas Indira 1.27,5
2. Ronja Sandell 6 – Lugnets Dagg 1.34,85
3. Ester Ahlskog 6 – Jenniefer 1.37,98
4. Lumi Bro 5 – Ponikujan Shingu 1.44,57
5. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.24,91

AGILITY MIDI
1. Melinda Bro 9 – Jelly Sweets 1.02,39
2. Wilma Raak 10 – Katveikon Chamomilla 1.04,27
3. Ronja Lindholm 11 – Klockas Kimi 1.15,43
4. Jessica Granroth 11 – Jenniefer 1.16,57
5. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 1.26,41
6. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 1.32,08
7. Natalie Westström 9 – Klockas Indira 1.34,67
8. Elin Ahlskog 11 – Jenniefer 1.35,26
9. Celine Dahllund 11 – Adalias Aidan 1.36, 46

AGILITY JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 15 – Niemenpellon Napakka 0.47,72
2. Elin Knutar 14 – Sheijken 0.54,44
3. Olivia Honkala 14 - Katveikon Chamomilla 1.02,66
4. Erin Saxen 13 – Velmiina 1.05,80
5. Emilia Viita-Aho 13 – Maritsa 1.08,62
6. Petra Puutio 15 – Canna's Castanya 1.09,25
7. Olivia Honkala 14 - Canna's Castanya 1.31,02
8. Isabella Westström 12 – Klockas Indira1.31,17
9. Lydia Nordlund 13 – Adalias Aidan 1.31,51

AGILITY SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.48,36
2. Maria Sandin – Kirman Armaada 0.53,53
3. Elin Sahlstèn – Ofelia 0.54,18
4. Seija Paananen - Katveikon Chamomilla 1.02,97
5. Ann Nordlund – Niiskun Nuusku 1.09,38
6. Camilla Dahllund – Niiskun Nuusku 1.13,60
7. Seija Paananen - Canna's Castanya 1.15,12
8. Malena Ahlskog – Jenniefer 1.29,54
9. Sofia Ravald – Jelly Sweets 1.47,09

AGILITY LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Emilia Mikkola – Ponikujan Shingu
2. Heidi Cederblom – Lugnets Dagg
3. Jonas Ravald – Lugnets Dagg

Päivän paras poninkäsittelijä/Dagens bästa ponnyhanterare: Jonas Ravald

 

Ähtävä Esse 26.3.2017

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Oscar Brännbacka - Lugnets Dagg
1. Filip Tarvonen – Headhill Blue Pinocchio
1. Emilia Mikkola - Ponikujan Shingu
1. Heidi Cederberg - Lugnets Dagg

MINI
1. Josefine Westström 6 – Adalias Aidan 2.15,51
2. Felicia Westström 4 – Adalias Aidan 2.29,41
3. Laura Parviainen 7 – Niittykorven Lumikki 2.38,98
4. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.58,73

MIDI
1. Melinda Bro 9 - Ponikujan Shingu 1.12,25
2. Aada Kangas 11 – Niittykorven Lumikki 1.15,22
3. Aada Kangas 11 – Wilma IV 1.15,23
4. Ada Tarvonen 11 – Headhill Blue Pinocchio 1.29,27
5. Ronja Lindholm 11 - Klockas Kimi 1.43,64
6. Celine Dahllund 11 – Daydream Tea 2.25,15
7. Wilma Raak 10 – Daydream Tea 2.45,56
8. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 2.58,92
9. Natalie Westström 9 – Adalias Aidan 3.03,76
10. Ellen Forsbacka 11 – Adalias Aidan 4.40,90

JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 14 – Niemenpellon Napakka 1.03,55
2. Lydia Nordlund 13 – Skråmstaholms Kvisten 1.13,66
3. Junia Berg 13 – Wilma IV 1.31,09
4. Elin Knutar 14 – Sheijken 1.32,29
5. Junia Berg 13 – Niittykorven Lumikki 1.40,30
6. Isabella Westström 12 – Daydream Tea 1.49,64
7. Erin Saxén 13 – Velmiina 2.13,50
8. Emilia Viita-Aho 13 – Marijtje Just Victory 2.19,63

SENIORIT/SENIORER
1. Lotta Stubb – Skråmstaholms Kvisten 54,83
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 59,93
3. Chatarina Westström – Skråmstaholms Kvisten 1.02,00
4. Jenny From - Ponikujan Shingu 1.07,47
5. Mervi Santonen – Skråmstaholms Kvisten 1.09,08
6. Maria Sandin – Bobergs Ina 1.12,21
7. Elin Sahlstén – Ofelia 1.21,07
8. Sofia Ravald - Lugnets Dagg 2.00,24
9. Peter Sandin – Bobergs Karamell 2.59,44
10. Mervi Santonen – Junibackens Playboy 4.49,18

PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/DAGENS BÄSTA PONNYHANTERARE: Heidi Cederberg