Pohjanmaan Poniagility Cup 2017

Tuloksia osakilpailuista, uusin kilpailu ylimpänä.

 

Ähtävä Esse 7.5.2017

AGILITY MINI 
1. Josefine Westström 6 – Klockas Indira 1.27,5
2. Ronja Sandell 6 – Lugnets Dagg 1.34,85
3. Ester Ahlskog 6 – Jenniefer 1.37,98
4. Lumi Bro 5 – Ponikujan Shingu 1.44,57
5. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.24,91

AGILITY MIDI
1. Melinda Bro 9 – Jelly Sweets 1.02,39
2. Wilma Raak 10 – Katveikon Chamomilla 1.04,27
3. Ronja Lindholm 11 – Klockas Kimi 1.15,43
4. Jessica Granroth 11 – Jenniefer 1.16,57
5. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 1.26,41
6. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 1.32,08
7. Natalie Westström 9 – Klockas Indira 1.34,67
8. Elin Ahlskog 11 – Jenniefer 1.35,26
9. Celine Dahllund 11 – Adalias Aidan 1.36, 46

AGILITY JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 15 – Niemenpellon Napakka 0.47,72
2. Elin Knutar 14 – Sheijken 0.54,44
3. Olivia Honkala 14 - Katveikon Chamomilla 1.02,66
4. Erin Saxen 13 – Velmiina 1.05,80
5. Emilia Viita-Aho 13 – Maritsa 1.08,62
6. Petra Puutio 15 – Canna's Castanya 1.09,25
7. Olivia Honkala 14 - Canna's Castanya 1.31,02
8. Isabella Westström 12 – Klockas Indira1.31,17
9. Lydia Nordlund 13 – Adalias Aidan 1.31,51

AGILITY SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.48,36
2. Maria Sandin – Kirman Armaada 0.53,53
3. Elin Sahlstèn – Ofelia 0.54,18
4. Seija Paananen - Katveikon Chamomilla 1.02,97
5. Ann Nordlund – Niiskun Nuusku 1.09,38
6. Camilla Dahllund – Niiskun Nuusku 1.13,60
7. Seija Paananen - Canna's Castanya 1.15,12
8. Malena Ahlskog – Jenniefer 1.29,54
9. Sofia Ravald – Jelly Sweets 1.47,09

AGILITY LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Emilia Mikkola – Ponikujan Shingu
2. Heidi Cederblom – Lugnets Dagg
3. Jonas Ravald – Lugnets Dagg

Päivän paras poninkäsittelijä/Dagens bästa ponnyhanterare: Jonas Ravald

 

Ähtävä Esse 26.3.2017

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Oscar Brännbacka - Lugnets Dagg
1. Filip Tarvonen – Headhill Blue Pinocchio
1. Emilia Mikkola - Ponikujan Shingu
1. Heidi Cederberg - Lugnets Dagg

MINI
1. Josefine Westström 6 – Adalias Aidan 2.15,51
2. Felicia Westström 4 – Adalias Aidan 2.29,41
3. Laura Parviainen 7 – Niittykorven Lumikki 2.38,98
4. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.58,73

MIDI
1. Melinda Bro 9 - Ponikujan Shingu 1.12,25
2. Aada Kangas 11 – Niittykorven Lumikki 1.15,22
3. Aada Kangas 11 – Wilma IV 1.15,23
4. Ada Tarvonen 11 – Headhill Blue Pinocchio 1.29,27
5. Ronja Lindholm 11 - Klockas Kimi 1.43,64
6. Celine Dahllund 11 – Daydream Tea 2.25,15
7. Wilma Raak 10 – Daydream Tea 2.45,56
8. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 2.58,92
9. Natalie Westström 9 – Adalias Aidan 3.03,76
10. Ellen Forsbacka 11 – Adalias Aidan 4.40,90

JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 14 – Niemenpellon Napakka 1.03,55
2. Lydia Nordlund 13 – Skråmstaholms Kvisten 1.13,66
3. Junia Berg 13 – Wilma IV 1.31,09
4. Elin Knutar 14 – Sheijken 1.32,29
5. Junia Berg 13 – Niittykorven Lumikki 1.40,30
6. Isabella Westström 12 – Daydream Tea 1.49,64
7. Erin Saxén 13 – Velmiina 2.13,50
8. Emilia Viita-Aho 13 – Marijtje Just Victory 2.19,63

SENIORIT/SENIORER
1. Lotta Stubb – Skråmstaholms Kvisten 54,83
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 59,93
3. Chatarina Westström – Skråmstaholms Kvisten 1.02,00
4. Jenny From - Ponikujan Shingu 1.07,47
5. Mervi Santonen – Skråmstaholms Kvisten 1.09,08
6. Maria Sandin – Bobergs Ina 1.12,21
7. Elin Sahlstén – Ofelia 1.21,07
8. Sofia Ravald - Lugnets Dagg 2.00,24
9. Peter Sandin – Bobergs Karamell 2.59,44
10. Mervi Santonen – Junibackens Playboy 4.49,18

PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/DAGENS BÄSTA PONNYHANTERARE: Heidi Cederberg