Pohjanmaan Poniagility Cup 2017

Cupin tilanne 24.7.2017:

MINI
Josefine Westström 30
Felicia Westström 12
Ronja Sandell 12
Jansson Oliver 11
Laura Parviainen 10
Lumi Bro 10
Meja Henriksson 10
Autero Jasper 9
Kivijärvi Oliver 8
Ester Ahlskog 6
Sundqvist Adrian 4
Siermala Viivi 3

MIDI
Melinda Bro 34
Hilde Grön 25
Wilma Raak 22
Ellen Forsbacka 19
Celine Dahllund 14

Ronja Lindholm 13
Ada Tarvonen 12
Natalie Westström 9
Aada Kangas 8
Jessika Granlund 7
Maja Henriksson 7
Jennifer Karlström 4
Meeri Kontio 3
Kivijärvi Ada 3
Elin Ahlskog 3
Amanda Flinck 3


JUNIORIT/JUNIORER
Elin Knutar 32
Jessica Häggblom 28
Lydia Nordlund 21
Emilia Viita-Aho 19
Erin Saxén 15
Isabella Westström 10
Ina Pietilä 8
Petra Puutio 7
Nea Pietilä 7
Junia Berg 6
Olivia Honkala 6
Madeleine Storrank 6

SENIORIT/SENIORER
Michelle Sandin 28
Maria Sandin 26
Elin Sahlstén 21
Lotta Stubb 10
Seija Paananen 10
Sofia Ravald 9
Sanna Jansson 9
Peter Sandin 8
Ann Nordlund 7
Jenny Raak 7
Anne Forsbacka 7
Sabina Granbacka 6

Chatarina Westström 6
Jenny From 4

Mervi Santonen 4
Camilla Dahllund 4
Astrid Vesterbacka 4
Anna Kivijärvi 4
Peter Sandin 3
Malena Ahlskog 3

Jeanette Byskata 3
Sussy Bro 3
Tony Sahlstén 3
Moa Stenhäll 3

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
Emilia Mikkola 24
Filip Tarvonen 18
Heidi Cederberg 18
Jonas Ravald 12
Bodil Cederblom 10
Oscar Brännbacka 10

 

Tuloksia osakilpailuista, uusin kilpailu ylimpänä

 

 

Ähtävä maastoagility 23.7.2017

SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin - Aarteen Mymmelin Tytär 2.48,25
2. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 2.58,67
3. Seija Paananen – Katveikon Chamomilla 3.34,33
4. Elin Sahlstén - Ofelia 3.40,35
5. Maria Sandin - Bobergs Ina 3.42,13
6. Anne Forsbacka – Adalias Aidan 3.54,12
7. Ann Nordlund – Niiskun Nuusku 3.55,11
8. Jenny Raak – Katveikon Chamomilla 3.58,48
9. Tony Sahlstén – Ofelia 4.33,86
10. Sabina Granbacka – Canikas Goldie 5.00,89
11. Seija Paananen – Canna's Castanya 5.08,12
12. Moa Stenhäll – Glorias Divina 7.45,72
13. Sanna Jansson - C.X. Heartbeat 7.47,51
14. Maria Mannström-Ahlskog – Ekebo Frida 10.43,97

JUNIORIT/JUNIORER
1. Elin Knutar 14 – Sheijken 2.54,42
2. Jessica Häggblom 15 – Niemenpellon Napakka 3.17,93
3. Madeleine Storrank 16 – Daydream Tea 3.24,37
4. Lydia Nordlund 13 – Niiskun Nuusku 3.37,19
5. Emilia Viita-Aho 13 – Maritsa 3.37,63
6. Ina Pietilä 12 – Bernoban Nekun Niina 3.44,96
7. Petra Puutio 15 – Canna's Castanya 3.57,75
8. Erin Saxén 13 – Velmiina 4.13,71
9. Nea Pietilä 15 – Bernoban Nekun Niina 5.25,31
10. Rebecka Mattjus 14 – Ekebo Frida 9.06,26

MIDI
1. Melinda Bro 9 – Ponikujan Shingu 3.05,21
2. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 3.45,06
3. Wilma Raak 10 – Katveikon Chamomilla 3.45,14
4. Maja Henriksson 10 – Glorias Divina 3.54,08
5. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 4.11,89
6. Celine Dahllund 11 – Adalias Aidan 4.37,02
7. Amanda Flinck 11 – Adalias Aidan 4.55,04

MINI
1. Meja Henriksson 7 – Glorias Divina 4.22,62
2. Oliver Jansson 7 – C.X. Heartbeat 4.43,24
3. Jasper Autero 4 – C.X. Heartbeat 4.48,51

PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/BÄSTA PONNYHANTERARE: Maja Henriksson

 

Pedersöre 1.7.2017

Agility MINI
1. WESTSTRÖM JOSEFINE 7v - MYRZIN HILMA 1.09,16
2. KIVIJÄRVI OLIVER 7v - ADALIAS AIDAN 1.17,93
3. BRO LUMI - PONIKUJAN SHINGU 1.32,00
4. SANDELL RONJA - LUGNETS DAGG 1.34,84
5. SUNDQVIST ADRIAN 7v – SALOME-SALLY 1.37,66
6. WESTSTRÖM FELICIA - MYRZIN HILMA 1.42,03
7. AUTERO JASPER 4v -  C.X. HEARTBEAT 1.49,18
8. SIERMALA VIIVI 4v- J.J. LISA 1.49,90
9. JANSSON OLIVER 7v - C.X. HEARTBEAT 1.58,93
 

Agility MIDI
1. GRÖN HILDE 10v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 52,16
2. FORSBACKA ELLEN 11v - DAYDREAM TEA 54,68
3. TARVONEN ADA 11v - HEADHILL BLUE PINOCCHIO 56,72
4. BRO MELINDA 9v - JELLY SWEETS 56,97
5. KARLSTRÖM JENNIFER 10v - MYRZIN HILMA 58,63
6. RAAK WILMA 10v - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.03,03
7. HENRIKSSON MAJA - GLORIAS DIVINA 1.03,12
8. LINDHOLM RONJA 11v - KLOCKAS KIMI 1.07,40
9. DAHLLUND CELINE 11v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.16,09
10. BRO MELINDA 9v - KLOCKAS KAJSA 1.16,25
11. WESTSTRÖM NATALIE 10v - KLOCKAS INDIRA 1.33,44
12. KONTIO MEERI 9v - KAUNISRANNAN PERDITA 1.45,35
13. GRANLUND JESSIKA 11v - KLOCKAS INDIRA 1.47,87
14. KIVIJÄRVI ADA 9v - ADALIAS AIDAN 1.51,19
 

Agility JUNIORIT/JUNIORER
1. KNUTAR ELIN 14v – SHEIJKEN 45,90
2. VIITA-AHO EMILIA 13v - MARIJTJE JUST VICTORY 49,19
3. NORDLUND LYDIA 13v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 49,54
4. SAXEN ERIN 13v – VELMIINA 56,16
5. PIETILÄ INA 12v - BERNOBAN NEKUN NIINA 57,84
6. PIETILÄ NEA 15v – RIANNA 1.10,68
7. WESTSTRÖM ISABELLA 12v - KLOCKAS INDIRA 1.23,44

Agility SENIORIT/SENIORER
1. SANDIN MARIA - BOBERGS INA 40,00
2. SAHLSTÈN ELIN – OFELIA 43,50
3. JANSSON SANNA - C.X. HEARTBEAT 50,13
4. VESTERBACKA ASTRID - GLORIAS DIVINA 54,72
5. KIVIJÄRVI ANNA - DAYDREAM TEA 56,31
6. RAAK JENNY - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.01,60
7. BYSKATA JEANETTE – PIRATTE 1.05,59
8. FORSBACKA ANNE - ADALIAS AIDAN 1.06,82
9. RAVALD SOFIA - LUGNETS DAGG 1.13,22
10. GRANBACKA SABINA - CANIKAS GOLDIE 1.33,56
11. BRO SUSSY - KLOCKAS KAJSA 2.16,59

Agility LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. CEDERBLOM BODIL - SALOME-SALLY
2. TARVONEN FILIP - HEADHILL BLUE PINOCCHIO
3. RAVALD JONAS - PONIKUJAN SHINGU
4. MIKKOLA EMILIA - PONIKUJAN SHINGU

 

Ähtävä Esse 7.5.2017

AGILITY MINI 
1. Josefine Westström 6 – Klockas Indira 1.27,5
2. Ronja Sandell 6 – Lugnets Dagg 1.34,85
3. Ester Ahlskog 6 – Jenniefer 1.37,98
4. Lumi Bro 5 – Ponikujan Shingu 1.44,57
5. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.24,91

AGILITY MIDI
1. Melinda Bro 9 – Jelly Sweets 1.02,39
2. Wilma Raak 10 – Katveikon Chamomilla 1.04,27
3. Ronja Lindholm 11 – Klockas Kimi 1.15,43
4. Jessica Granroth 11 – Jenniefer 1.16,57
5. Ellen Forsbacka 11 – Daydream Tea 1.26,41
6. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 1.32,08
7. Natalie Westström 9 – Klockas Indira 1.34,67
8. Elin Ahlskog 11 – Jenniefer 1.35,26
9. Celine Dahllund 11 – Adalias Aidan 1.36, 46

AGILITY JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 15 – Niemenpellon Napakka 0.47,72
2. Elin Knutar 14 – Sheijken 0.54,44
3. Olivia Honkala 14 - Katveikon Chamomilla 1.02,66
4. Erin Saxen 13 – Velmiina 1.05,80
5. Emilia Viita-Aho 13 – Maritsa 1.08,62
6. Petra Puutio 15 – Canna's Castanya 1.09,25
7. Olivia Honkala 14 - Canna's Castanya 1.31,02
8. Isabella Westström 12 – Klockas Indira1.31,17
9. Lydia Nordlund 13 – Adalias Aidan 1.31,51

AGILITY SENIORIT/SENIORER
1. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.48,36
2. Maria Sandin – Kirman Armaada 0.53,53
3. Elin Sahlstèn – Ofelia 0.54,18
4. Seija Paananen - Katveikon Chamomilla 1.02,97
5. Ann Nordlund – Niiskun Nuusku 1.09,38
6. Camilla Dahllund – Niiskun Nuusku 1.13,60
7. Seija Paananen - Canna's Castanya 1.15,12
8. Malena Ahlskog – Jenniefer 1.29,54
9. Sofia Ravald – Jelly Sweets 1.47,09

AGILITY LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Emilia Mikkola – Ponikujan Shingu
2. Heidi Cederblom – Lugnets Dagg
3. Jonas Ravald – Lugnets Dagg

Päivän paras poninkäsittelijä/Dagens bästa ponnyhanterare: Jonas Ravald

 

Ähtävä Esse 26.3.2017

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Oscar Brännbacka - Lugnets Dagg
1. Filip Tarvonen – Headhill Blue Pinocchio
1. Emilia Mikkola - Ponikujan Shingu
1. Heidi Cederberg - Lugnets Dagg

MINI
1. Josefine Westström 6 – Adalias Aidan 2.15,51
2. Felicia Westström 4 – Adalias Aidan 2.29,41
3. Laura Parviainen 7 – Niittykorven Lumikki 2.38,98
4. Laura Parviainen 7 – Wilma IV 2.58,73

MIDI
1. Melinda Bro 9 - Ponikujan Shingu 1.12,25
2. Aada Kangas 11 – Niittykorven Lumikki 1.15,22
3. Aada Kangas 11 – Wilma IV 1.15,23
4. Ada Tarvonen 11 – Headhill Blue Pinocchio 1.29,27
5. Ronja Lindholm 11 - Klockas Kimi 1.43,64
6. Celine Dahllund 11 – Daydream Tea 2.25,15
7. Wilma Raak 10 – Daydream Tea 2.45,56
8. Hilde Grön 10 – Daydream Tea 2.58,92
9. Natalie Westström 9 – Adalias Aidan 3.03,76
10. Ellen Forsbacka 11 – Adalias Aidan 4.40,90

JUNIORIT/JUNIORER
1. Jessica Häggblom 14 – Niemenpellon Napakka 1.03,55
2. Lydia Nordlund 13 – Skråmstaholms Kvisten 1.13,66
3. Junia Berg 13 – Wilma IV 1.31,09
4. Elin Knutar 14 – Sheijken 1.32,29
5. Junia Berg 13 – Niittykorven Lumikki 1.40,30
6. Isabella Westström 12 – Daydream Tea 1.49,64
7. Erin Saxén 13 – Velmiina 2.13,50
8. Emilia Viita-Aho 13 – Marijtje Just Victory 2.19,63

SENIORIT/SENIORER
1. Lotta Stubb – Skråmstaholms Kvisten 54,83
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 59,93
3. Chatarina Westström – Skråmstaholms Kvisten 1.02,00
4. Jenny From - Ponikujan Shingu 1.07,47
5. Mervi Santonen – Skråmstaholms Kvisten 1.09,08
6. Maria Sandin – Bobergs Ina 1.12,21
7. Elin Sahlstén – Ofelia 1.21,07
8. Sofia Ravald - Lugnets Dagg 2.00,24
9. Peter Sandin – Bobergs Karamell 2.59,44
10. Mervi Santonen – Junibackens Playboy 4.49,18

PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/DAGENS BÄSTA PONNYHANTERARE: Heidi Cederberg