Pohjanmaan Poniagility Cup 2018

 

Cupin pistetilanne 10.6. kisan jälkeen:

MINI
Lumi Bro 26
Ester Ahlskog 18
Linn Enroth 18
Noomi Thylin 16
Felicia Westström 14
Ronja Sandell 14
Jasper Autero 10
Oliver Jansson 9
Josefine Westström 7

MIDI
Melinda Bro 24
Ellen Forsbacka 22
Wilma Raak 20
Elin Ahlskog 18
Hilde Grön 12
Celine Dahllund 8
Natalie Westström 7
Ida Liljedahl 6

JUNIORIT/JUNIORER
Lydia Nordlund 21
Ronja Lindholm 18
Emilia Viita-aho 16
Elin Knutar 14
Amanda Flinck 12
Erin Saxén 11
Jessica Granlund 10
Isabella Westström 7
Ada Tarvonen 6

SENIORIT/SENIORER
Michelle Sandin 26
Maria Sandin 22
Peter Sandin 20
Anne Forsbacka 13
Jenny Raak 12
Sanna Jansson 7
Sofia Ravald 6
Heidi Cederblom 6
Jenny From 6
Ann Nordlund 4
Mirva Lehtimäki 3
Hannah Sandell 3
Sussy Bro 3
Chatarina Westström 3

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
Jonas Ravald – Ponikujan Shingu 20
Emilia Mikkola – Ponikujan Shingu 10
Ellen Kumpumäki – Ponikujan Shingu 10

 

 

Tuloksia osakilpailuista, uusin kilpailu ylimpänä

 

 

Purmo 10.5.

Agility MINI
1. Lumi Bro 6 – Ponikujan Shingu 1.38,31
2. Ester Ahlskog 7 – Jenniefer 2.05,28
3. Ronja Sandell 6 - Lugnets Dagg 2.23,19
4. Jasper Autero 5 - C.X. Heartbeat 2.49,28
5. Noomi Thylin 6 – Lugnets Dagg 2.50,31
6. Linn Enroth 6 – Lugnets Dagg 2.50,50
7. Oliver Jansson 7 - C.X. Heartbeat 3.25,69
8. Felicia Westström 5 – Klockas Glimra 4.01,66

Agility MIDI
1. Elin Ahlskog 12 – Jenniefer 1.57,88
2. Ellen Forsbacka 12 – Daydream Tea 2.00,44
3. Wilma Raak 11 - Kaunisrannan Utopia 2.09,43
4. Melinda Bro 10 – Jelly Sweets 2.10,57
5. Hilde Grön 11 – Daydream Tea 2.33,22
6. Celine Dahllund 12 – Adalias Aidan 3.17,87

Agility JUNIORIT / JUNIORER
1. Emilia Viita-aho 14 – Sheijken 1.16,75
2. Lydia Nordlund 14 – Daydream Tea 1.21,22
3. Ronja Lindholm 12 – Klockas Kajsa 1.57,68
4. Elin Knutar – Sheijken 2.04,56
5. Amanda Flinck 12 – Daydream Tea 2.05,78
6. Erin Saxe'n 14 - Velmiina 2.07,22
7. Emilia Viita-aho 14 - Marijtje just Victory 2.23,56
8. Jessica Granlund 12 - Kaunisrannan Utopia 2.39,13

Agility SENIORIT / SENIORER
1. Maria Sandin – Pirttirannan Eve 1.23,47
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.34,00
3. Anne Forsbacka – Adalias Aidan 1.44,69
4. Sanna Jansson – C.X. Heartbeat 1.45,60
5. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.46,06
6. Jenny Raak - Kaunisrannan Utopia 2.02,35
7. Chatarina Westström – Klockas Glimra 2.27,78

PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ: Emilia Viita-aho
TUOMARIN TSEMPPIPALKINTO: Melinda Bro

 

Ähtävä 20.5.

Agility MINI
1. Lumi Bro 6 – Ponikujan Shingu 1.13,15
2. Felicia Westström 5 – Klockas Glimra 1.16,58
3. Ester Ahlskog 7 – Jenniefer 1.35,31
4. Noomi Thylin 6 – Lugnets Dagg 1.36,04
5. Ronja Sandell 6 - Lugnets Dagg 1.42,06
6. Linn Enroth 6 – Lugnets Dagg 1.42,92
7. Jasper Autero 5 - C.X. Heartbeat 1.58,78
8. Josefine Westström 7 – Adalias Aidan 1.59,45
9. Oliver Jansson 7 - C.X. Heartbeat 2.01,03

Agility MIDI
1. Melinda Bro 10 – Jelly Sweets 0.42,11
2. Ellen Forsbacka 12 – Daydream Tea 0.46,53
3. Wilma Raak 11 - Kaunisrannan Utopia 1.01.76
4. Elin Ahlskog 12 – Jenniefer 1.10,19
5. Natalie Westström 10 – Klockas Glimra 1.10,99
6. Hilde Grön 11 – Daydream Tea 1.15,30
7. Ida Liljedahl 12 – Jenniefer 1.19,94

Agility JUNIORIT / JUNIORER
1. Lydia Nordlund 14 – Daydream Tea 0.46,18
2. Ronja Lindholm 12 – Klockas Kajsa 0.56,50
3. Emilia Viita-aho 14 – Sheijken 0.57,25
4. Isabella Westström 13 – Klockas Glimra 1.00,45
5. Erin Saxe'n 14 - Velmiina 1.00,66
6. Amanda Flinck 12 – Daydream Tea 1.11,66
7. Jessica Granlund 12 - Kaunisrannan Utopia1.17,05
8. Emilia Viita-aho 14 - Marijtje just Victory 2.12,52

Agility SENIORIT / SENIORER

1. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.38,21
2. Maria Sandin – Bobergs Ina 0.39,94
3. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.42,84
4. Jenny Raak - Kaunisrannan Utopia 0.49,70
5. Elin Sahlstén – Ofelia 0.52,95
6. Anne Forsbacka – Adalias Aidan 0.57,45
7. Sofia Ravald – Klockas Kajsa 0.57,96
8. Sanna Jansson – C.X. Heartbeat 1.01,79
10. Heidi Cederblom – Adalias Aidan 1.29,24
9. Mirva Lehtimäki – Marijtje Just Victory 1.21,42

Agility LIIKUNTARAJOITTEISET / FUNKTIONSHINDRADE
1. Jonas Ravald – Ponikujan Shingu

PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ / DAGENS BÄSTA PONNYHANTERARE: OLIVER JANSSON

 

Ähtävä 22.4.

MINI
1. Linn Enroth 6 – Lugnets Dagg 1.28,96
2. Noomi Thylin 6 – Lugnets Dagg 1.34,95
3. Lumi Bro 6 – Ponikujan Shingu 1.48,64
4. Ronja Sandell 6 – Lugnets Dagg 2.05,89
5. Josefine Westström 7 – Klockas Glimra 2.18,01
6. Ester Ahlskog 7 – Jenniefer 2.42,92
7. Felicia Westström 5 – Klockas Glimra 2.44,54
8. Jasper Autero 5 – C.X.Heartbeat 2.47,72
9. Oliver Jansson 7 – C.X. Heartbeat 2.56,48

MIDI
1. Melinda Bro 10 – Jelly Sweets 1.33,09
2. Wilma Raak 11 – Kaunisrannan Utopia 1.37,99
3. Ellen Forsbacka 12 – Daydream Tea 1.43,93
4. Hilde Grön 11 – Daydream Tea 1.44,41
5. Elin Ahlskog 12 – Jenniefer 2.10,80
6. Celine Dahllund 12 – Ylva 2.10,89
7. Ida Liljedahl 12 – Jenniefer 2.14,73
8. Natalie Westström 10 – Klockas Glimra 3.43,03

JUNIORIT/JUNIORER
1. Elin Knutar 15 – Sheijken 1.13,60
2. Lydia Nordlund 14 – Ylva 1.26,10
3. Ada Tarvonen 12 – Headhillblue Pinocchio 1.38,07
4. Ronja Lindholm 12 – Klockas Kajsa 1.41,44
5. Jessica Granlund 12 – Jenniefer 1.41,64
6. Amanda Flinck 12 – Daydream Tea 1.58,92
7. Isabella Westström 12 – Klockas Glimra 2.15,89
8. Erin Saxén 14 – Velmiina 3.04,29
9. Lydia Nordlund 14 – Daydream Tea 3.11,63
10. Emilia Viita-aho 14 - Marijtje Just Victory 3.21,97

SENIORIT/SENIORER
1. Peter Sandin – Kirman Armaada 1.11,54
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.11,70
3. Jenny From – Jelly Sweets 1.13,64
4. Maria Sandin – Bobergs Ina 1.19,01
5. Ann Nordlund – Ylva 1.19,50
6. Jenny Raak – Kaunisrannan Utopia 1.37,97
7. Sussy Bro – Klockas Kajsa 1.41,14
8. Sofia Ravald – Jelly Sweets 1.47,14
9. Anne Forsbacka – Ylva 1.49,73
10. Hannah Sandell – Klockas Kajsa 2.13,02
11. Heidi Cederblom – Lugnets Dagg 2.39,16 DAGENS BÄSTA PONNYHANTERARE

LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. Jonas Ravald – Ponikujan Shingu
1. Emilia Mikkola – Ponikujan Shingu
1. Ellen Kumpumäki – Ponikujan Shingu