Pohjanmaan Poniagility Cup 2019

 

POHJANMAAN PONIAGILUTYCUP PISTETILANNE 7.8.2019
ÖSTERBOTTENS PONNYAGILITYCUP POÄNGSTÄLLNING 7.8.2019

 
MINI
Enroth Linn 36
Jasper Autero 20
Ester Ahlskog 20
Bro Lumi 18
Bro Oliver 11
Emilia Skullbacka 10
Westström Felicia 10
Vilhelmi Tuomaala 10
Noomi Thylin 7
Vääräkoski Jinka 6
 
 
MIDI
Bro Melinda 30
Ahopelto Sandra 25
Sandell Ronja 25
Westström Natalie 18
Westström Josefine 12
Kaisa Tuomala 10
Meja Henriksson 9
Maja Henriksson 7
Sofia Westman 7
Söderholm Rebecca 4
Koponen Peppiina 4
Tiia Oinas 3
Agnes Liljeqvist 3
Koskela Nelli 3
Vääräkoski Janna 3
 
JUNIORIT/JUNIORER
Nordlund Lydia 28
Forsbacka Ellen 24
Raak Wilma 17
Jennifer Karlström 13
Westström Isabella 13
Emilia Viita-Aho 10
Erin Saxén 9
Ida Liljedahl 7
Lehtinen Lotta 7
Elin Ahlskog 6
Grön Hilde 6
Sandra Englund 3
Ellen Holm 3
Sara Henriksson 3
Emma Nyby 3
Neea Oinas 3
Ronja Lindholm 3
 
SENIORIT/SENIORER
Sandin Maria 32
Daniel Nordlund 27
Sandin Peter 26
Sandin Michelle 23
Ann Nordlund 18
Anne Forsbacka 15
Sandell Hannah 14
Sanna Jansson 13
Ravald Sofia 9
Paananen Seija 7
Moa Stenhäll 6
Westström Chatarina 6
Lena Wadström 6
Ella Kalliokoski 3
Astrid Vesterbacka 3
Outi Koskela 3
 
PARA
Bodil Cederblom 34
Oliver Jansson 34
Ravald Jonas 28
Emilia Wallin 8

 

 

Tuloksia osakilpailuista, uusin kilpailu ylimpänä.

 

Pietarsaari/Jakobstad 4.8.

MINI
1. Linn Enroth – Lugnets Dagg 1.12
2. Jasper Autero – C.X. Heartbeat 2.00
3. Vilhelmi Tuomaala – Gw Pretty Boy 2.23
4. Felicia Westström – Klockas Glimra 2.41
5. Oliver Bro – Ponikujan Shingu 2.47
6. Lumi Bro – Ronja Rodkist 3.01
7. Noomi Thylin – Ronja Rodkist 3.12

MIDI
1. Ronja Sandell – Lugnets Dagg 1.06
2. Sandra Ahopelto – Lugnets Dagg 1.10
2. Melinda Bro – Klockas Kajsa 1.10
4. Natalie Westström – Kaunisrannan Utopia 1.22
5. Melinda Bro – Orkidés Virvelvind 2.07
6. Josefine Westström – Klockas Glimra 2.25

JUNIORIT/JUNIORER
1. Ellen Forsbacka – Daydream Tea 0.46
2. Emilia Viita-Aho – Marijtje Just Victory 0.48
3. Ellen Forsbacka – Klockas Oliver 0.54
4. Lydia Nordlund – Daydream Tea 0.57
5. Emilia Viita-Aho – Shejken 1.00
5. Isabella Westström – Kaunisrannan Utopia 1.00
7. Erin Saxén – Velmiina 1.04 PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ/BÄSTA PONNYHANTERARE
8. Lydia Nordlund – Smedens Evanescence 1.05
9. Jennifer Karlström – Myrzin Hilma 1.09
10. Wilma Raak – Kaunisrannan Utopia 1.47
11. Erin Saxén – Rianna 1.55
12. Lotta Lehtinen – Vellu 3.30

SENIORIT/SENIORER
1. Maria Sandin – Bobergs Ina 0.46
2. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.48
3. Ann Nordlund – Daydream Tea 0.50
4. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 0.54
5. Anne Forsbacka – Klockas Oliver 0.55
6. Daniel Nordlund – Smedens Evanescence 0.58
7. Hannah Sandell – Lugnets Dagg 1.06
8. Sanna Jansson – C.X. Heartbeat 1.14
9. Lena Wadström – Klockas Oliver 1.15
10. Chatarina Westström – Klockas Glimra 1.32
11. Sofia Ravald – Vellu 2.08

PARA
1. Oliver Jansson – C.X. Heartbeat
2. Jonas Ravald – Ponikujan Shingu
3. Bodil Cederblom – Salome Sally

 

 

Pedersöre 29.6.

Mini
1. Enroth Linn - Lugnets Dagg  43,34
2. Bro Lumi - Ronja Rodkist  1.00,46
3. Vääräkoski Jinka - Skråmstaholms Kvisten 1.04,52
4. Emilia Skullbacka - Daydream Tea  1.12,15
5. Jasper Autero - C.X. Heartbeat  1.16,52
6. Vilhelmi Tuomaala - GW Pretty Boy   1.30,89 PARAS PONINKÄSITTELIJÄ
7. Westström Felicia - Klockas Glimra  1.34,40
8. Bro Oliver - Ponikujan Shingu  1.48,34

Midi
1. Kaisa Tuomala – Coocos 35,40
2. Bro Melinda - Klockas Kajsa  39,59
3. Westström Natalie - Klockas Indira 45,52
4. Westström Josefine - Klockas Indira 45,97
5. Söderholm Rebecca - Katveikon Chamomilla  51,21
6. Koponen Peppiina - Skråmstaholms Kvisten  51,96
7. Sandell Ronja - Lugnets Dagg 55,21
8. Tiia Oinas - Persil  1.00,96
9. Ahopelto Sandra - Lugnets Dagg  1.24,08
10. Koskela Nelli  - Cannas Castanya 1.29,77
11. Vääräkoski Janna - Skråmstaholms Kvisten 1.30,27
12. Westström Natalie - Smallvillage Gwendolyn 1.37,27

Juniorit, juniorer
1. Nordlund Lydia - Daydream Tea  39,40
2. Nordlund Lydia - Ylva 41,34
3. Nordlund Lydia - Smedens Evanescence  44,59
4. Forsbacka Ellen - Klockan Oliver  47,52
5. Forsbacka Ellen - Daydream Tea 49,02
6. Lehtinen Lotta - Ponikujan Shingu  52,58
7. Westström Isabella - Klockas Indira  53,15
8. Jennifer Karlström – Myrzin Hilma 56,64
9. Grön Hilde - Ylva 1.01,65
10. Emilia Viita-Aho - Marijtje just Victory  1.07,34
11. Erin Saxén - Velmiina  1.07,46
11. Emilia Viita-Aho - Shejken  1.07,46
13. Raak Wilma - Daydream Tea  1.09,90
14. Grön Hilde - Smedens Evanescence  1.19,84
15. Wilma Raak - Kaunisrannan Utopia  1.24,65
16. Neea Oinas – Persil 1.34,71
17. Westström Isabella - Smallvillage Gwendolyn  1.44,15
18. Ronja Lindholm – Ronja Rodkist 1.47,58

Seniorit, seniorer
1. Sandin Maria - Pirttirannan Eve  53,40
2. Sandin Michelle - Aarteen Mymmelin Tytär  57,40
3. Sandin Peter - Aarteen Mymmelin Tytär  1.00,71
4. Anne Forsbacka - Klockas Oliver  1.10,21
5. Paananen Seija - Katveikon Chamomilla  1.11,03
6. Ann Nordlund - Ylva 1.13,40
7. Paananen Seija - Canna's Castanya  1.14,71
8. Daniel Nordlund - Smedens Evanescence  1.19,59
9. Sandell Hannah - Lugnets Dagg  1.28,96
10. Sanna Jansson - C.X. Heartbeat  1.36,64
11. Westström Chatarina - Klockas Glimra  1.48,77
12. Ravald Sofia - Klockas Kajsa  2.07,28
13. Lena Wadström - Klockas Oliver  2.27,27
14. Outi Koskela - Royal Wilson  3.04,39

Para
1. Oliver Jansson - C.X. Heartbeat
2. Bodil Cederblom - Salome-Sally
2. Ravald Jonas - Ponikujan Shingu

 

Purmo 16.6.

MINI
1. Ester Ahlskog – Jenniefer 1.38,00
2. Linn Enroth – Lugnets Dagg 1.40,93
3. Lumi Bro – Ronja Rodkist 1.44,67
4. Noomi Thylin – Ronja Rodkist 1.46,84
5. Jasper Autero – C.X. Heartbeat 1.54,59
6. Oliver Bro – Ponikujan Shingu 2.30,23
7. Felicia Westström – Klockas Glimra 3.14,13

MIDI
1. Melinda Bro – Klockas Kajsa 1.26,15
2. Natalie Westström – Klockas Indira 1.26,77
3. Natalie Westström – Smallvillage Gwendolyn 1.29,00
4. Ronja Sandell – Lugnets Dagg 1.30,90
5. Josefine Westström – Klockas Indira 1.49,05
6. Sandra Ahopelto – Lugnets Dagg 2.24,83
7. Meja Henriksson – Canikas Goldie 2.40,27
8. Agnes Liljeqvist – Klockas Glimra 2.56,02
9. Maja Henriksson – Glorias Divina 2.59,22
10. Sofia Westman - Pineriver’s Heart Storm 4.09,48 PÄIVÄN PARAS PONINKÄSITTELIJÄ

JUNIORIT/JUNIORER
1. Lydia Nordlund – Daydream Tea 58,78
2 Wilma Raak – Kaunisrannan Utopia 1.10,99
3. Isabella Westström – Klockas Indira 1.11,59
4. Ellen Forsbacka – Klockas Oliver 1.17,23
5. Ida Liljedahl – Jenniefer 1.19,25
6. Ellen Forsbacka – Daydream Tea 1.20,70
7. Elin Ahlskog – Jenniefer 1.27,00
8. Jennifer Karlström – Myrzin Hilma 1.33,13
9. Sandra Englund – Klockas Indira 1.38,30
10. Isabella Westström – Smallvillage Gwendolyn 1.43,36

SENIORIT/SENIORER
1. Daniel Nordlund – Ylva 1.14,08
2. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.16,29
3. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.16,51
4. Hannah Sandell – Lugnets Dagg 1.21,64
5. Ann Nordlund – Daydream Tea 1.24,00
6. Maria Sandin – Bobergs Ina 1.30,31
7. Anne Forsbacka – Klockas Oliver 1.58,31
8. Moa Stenhäll – Canikas Goldie 2.15,87
9. Sanna Jansson – C.X. Heartbeat 2.51,62

PARA
1. Bodil Cederblom – Salome Sally
2. Jonas Ravald – Ponikujan Shingu
3. Oliver Jansson – C.X. Heartbeat

 

 

Ähtävä/Esse 26.5.2019

MINI
1. Ester Ahlskog – Jenniefer 1.45,28
2. Linn Enroth – Lugnets Dagg 1.46,17
3. Emilia Skullbacka – Daydream Tea 2.14,18
4. Jasper Autero – C.X. Heartbeat 2.19,89

MIDI
1. Sandra Ahopelto – Lugnets Dagg 2.06,32
2. Ronja Sandell – Lugnets Dagg 2.11,62
3. Meja Henrikkson – Canikas Goldie 2.23,94
4. Maja Henrikkson – Glorias Divina 4.38,13
5. Melinda Bro – Klockas Kajsa 5.02,74
6. Sofia Westman - Pineriver’s Heart Storm 6.02,74 PARAS PONINKÄSITTELIJÄ

JUNIORIT/JUNIORER
1. Lydia Nordlund – Ylva 1.15,67
2. Ellen Forsbacka – Klockas Oliver 1.16,09
3. Ellen Forsbacka – Daydream Tea 1.18,31
4. Jennifer Karlström - Myrzin Hilma 1.27,25
5. Lydia Nordlund – Smedens Evanescense 1.27,28
6. Lydia Nordlund – Daydream Tea 1.29,67
7. Emilia Viita-Aho - Marijtje just Victory 1.30,83
8. Emilia Viita-Aho – Shejken 1.33,72
9. Wilma Raak – Daydream Tea 1.38,25
10. Elin Ahskog – Jenniefer 1.45,84
11. Erin Saxén – Velmiina 1.48,09
12. Hilde Grön – Smedens Evanescense 1.51,91
13. Ida Liljedahl – Jenniefer 1.53,87
14. Hilde Grön – Ylva 1.54,51
15. Ellen Holm - Myrzin Hilma 2.01,20
16. Sara Henricson - Salome-Sally 2.24,48
17. Emma Nyby – Salome-Sally 3.03,72

SENIORIT/SENIORER
1. Daniel Nordlund – Smedens Evanescence 1.18,28
2. Maria Sandin – Pirttirannan Eve 1.25,16
3. Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.33,80
4. Ann Nordlund – Ylva 1.35,64
5. Anne Forsbacka – Adalias Aidan 1.45,81
6. Hannah Sandell – Lugnets Dagg 1.48,15
7. Seija Paananen - Katveikon Chamomilla 1.53,09
8. Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär 1.59,63
9. Anne Forsbacka – Klockas Oliver 2.05,65
10. Ann Nordlund – Smedens Evanescence 2.08,27
11. Seija Paananen - Canna's Castanya 2.23,12
12. Sanna Jansson – C.X. Heartbeat 2.30,31
13. Ella Kalliokoski - Myrzin Hilma 3.38,0
14. Sofia Ravald – Klockas Kajsa 4.19,11
15. Moa Stenhäll – Canikas Goldie 4.57,85
16. Astrid Vesterbacka – Glorias Divina 5.26,59

PARALUOKKA/PARAKLASS
1. Bodil Cederblom - Salome-Sally
2. Oliver Jansson – C.X. Heartbeat
2. Emilia Wallin – Klockas Kajsa
3. Jonas Ravald – Klockas Kajsa