Eliittinäyttely 2018

Suomen Shetlanninponiyhdistys ry järjestää lauantaina 22.9.2018 Hyvinkäällä Kytäjän Ratsutallilla (Kytäjäntie 755, 05720 Hyvinkää) Eliittinäyttelyn, johon on kutsuttu menestyneitä shetlanninponeja aikaväliltä 18.7.2016-15.7.2018. Kutsuun oikeuttavat näyttelyissä saavutetut parhaan ori/tammavarsan, parhaan nuoren orin/tamman, parhaan Suomessa syntyneen palkinnot sekä Champion, Reserve Champion, BIS -tittelit sekä jalostusarvostelussa I-palkinnolla palkitut. Käyttöluokista mukaan on kutsuttu Champion, Reserve Champion sekä Päivän paras poni -palkitut. 

Tuomarina näyttelyssä toimii Susan Hellum, NOR (osallistujamäärän kasvaessa suureksi yhdistys varaa oikeuden myös toisen tuomarin käyttämiseen). 
Näyttely on osallistuville poneille maksuton.

Mikäli olet oheisella listalla olevan ponin omistaja, mutta et ole saanut kutsua ma 6.8. mennessä - ota yhteyttä paivi.vaarakoski(at)gmail.com !
Mikäli olet saanut kutsun mutta et ole kyseisen ponin nykyinen omistaja, ilmoitathan asiasta viipymättä kyseiseen sähköpostiosoitteeseen, niin saadaan kutsut oikeille omistajille.
Kaikkien ponien omistajatiedot on poimittu Hippoksen Heppa -järjestelmästä!

Ilmoittautuminen näyttelyyn
Vahvistaaksesi kyseisen ponin osallistumisen Eliittinäyttelyyn 2018 tarkista ponin tiedot ja korjaa mahdolliset virheet. Tämän jälkeen palauta lomake postitse viimeistään 14.8.2018 
osoitteeseen Päivi Vääräkoski, Saarenkyläntie 195, 85200 Alavieska.
Ajoissa ilmoittautuminen on tärkeää, sillä myöhässä saapuneita ilmoittautumisia ei enää huomioida!

Eliittinäyttelyyn 2018 kutsutut ponit

A.S. Adorinda
A.S. Amour Star
A.S. Bahar Star
A.S. Umbra
Aarteen Aave
Aarteen Niiskuneiti
Ace v.d. Groenkamp
Alangon Rianella
Alba Isadora
Alba La Pelegrina
Alba Nanda
Alba Olga
Alba Tangerine
Alfons van Vitikkala
Almnäs Jubileum
Almnäs Tahiti
Amin Yolanda
Amin Zen Rose
Anjalan Nugget
Anjalan Ofelia
Anna's Hurmione
Annagaard Capri
Anshelm H
Anyan Indiana
Beorn Aislinn
Beorn Caragh
Beorn Damhnait
Beorn Deryn
Berghälls Lovely Heart
Birchhill Eaglet
Birchhill Evolution 
Birchwood Small Wonder
Björknäs Jazzette
Björkåsens Pele
Bobergs Karamell
Bonbon`s Chico
Brigatin Aamori
Brigatin Big Boss
Brigatin Hurmuriprinssi
Brigatin Misty Musette
Brigatin Poker
Brunette v.d. Nachtegaal
Bäckens Miss-Anna
Candy IV
Canna's Fonzie
Canna's Hocus
Canna's Isac
Canna’s Illusia
Canna’s Irwin
Castanja orivarsa
Ceana Stone
Corsendonck v. Stepelo
Crownhill Jo Jostler
Crownhill Mini Masen
Crownhill Sir Sparkle
Daizy II
Dalsgårds Estelle
Dalsgårds Ramona
Dalsgårds Rhonda
Dalsgårds Uniette
Dust Mane
Eco Dark
Ekekullens Illatraia
Eliot
Emilion
Everlasting Clarity
Fantas Dancing Queen
Fantas Lady Starlight
Fantas Now I’m Here
Finesse IV
Foxy Rose v.d Amstelhof
Furunäs Menuette
Gigolo
Givenchy v.d. Amstelhof
Golden Moment
Goldy III
Hairy Heart
Heartbeat K
Hekita SWE
Hepulin Tytti
Ishtar of Langen
Ivanhoe af Friheten
Jelly Sweets
Jenniefer
Jokimäen Alicia
Junibackens Babushka
Junibackens Nikita
Junibackens Playboy
Junibackens Ramazotti
Kakkulanmäen Euforia
Kakkulanmäen Iceman
Kakkulanmäen Virgil
Kanelin Gaselli
Kaunisharjun Isabella
Kaunisrannan Freixenet
Kaunisrannan Frezza
Kaunisrannan Heluna
Kaunisrannan Perfecta
Kaurialan Kille
Kerswell Mia
Kille Lu Art
Klockas Kajsa
Klockas Rosanna
Koivumäen Niisku
Kotikolon Timantti
Kotimäen Amaro
Kotimäen Galena
Kotimäen Susie
Linnestofta Coffeebean
Little Concerto
Little Wicked Morningstar
Luna Noire
Lyktans Primus
Memorable Minos
Miria
Moonshine's Queen of Light
Moonshine's Unique Touch
My Little Applejack
Norrgårdens Cikoria
Not At All Lu Art
Olympic Star v. st. Selhorst
Onia
Ozzi Pimpernell
Pineriver's Miss Mhysa
Ponikujan Aada
Promisehill Jini´s Jewel
Puolikuun Yeira
Qulla
Rama Al Kirdah
Rambling Carnation
Ramona v.d. Bloemhof
Reagan Wilson
Regal Wilson
Regent Wilson
Reinilän Johannes
Rhymester Wilson
Ringkay Action Man
Rockcrystal Wilson
Rosequartz Wilson
Salut III
Sammalisen Katriina
Sammalisen Klarissa
Sammalisen Konstantin
Skogsborgs Winnie
Skråmstaholms Kvisten
Skärgårdens Onassis
Skärgårdens Roosevelt
Skärgårdens Vivaldi
Smallvillage Gwendolyn
Smallvillage Nobel Ian
Smedens Remington
Snowberry of Catchpool
Sofokles
Specific`s Magic
Sprigfield Hortencia
Springfield Gevin
Springfield Homer
Tamar v.d. Wolf
Tanja v.d. Kastanje
Thot of Langen
Tsunami Dust
Ulex v.d. Pony Hoeve
Usvaniityn Helmiina
Usvaniityn Hilja
Usvaniityn Hulda
Usvaniityn Janeth
Usvaniityn Jenny
Usvaniityn Jesse
Usvaniityn Jillaroo
Usvaniityn Jolie
Usvaniityn Julianna
Usvaniityn Lordi
Usvaniityn Terry
Vanilla Girl af Jäboruder
Victor v. Stepelo
Wenla
Womba Deer Dance
Zeb v.d. Biezenakker

Tervetuloa mukaan näyttelyyn!