HUITTINEN 2017

 

Best in show I Kakkulanmäen Iceman

Best in show II Björknäs Jazzette

Best in show III Sammalisen Klarissa

Paras Suomessa syntynyt standardi Kakkulanmäen Iceman

Champion Ori Kakkulanmäen Iceman

Reserve Champion Ori Victor v. Stepelo

Champion Tamma Björknäs Jazzette

Reserve Champion Tamma Sammalisen Klarissa

Champion Nuori Dalsgårds Uniette

Reserve Champion Nuori Pineriver’s Miss Mhysa

Champion Varsa Rambling Carnation

Paras Nuori Ori Crownhill Sir Sparkle

Paras Nuori Tamma Dalsgårds Uniette

Paras Suomessa Syntynyt Mini Crownhill Mini Masen

Champion Mini Kerswell Mia

Reserve Champion Mini Womba Deer Dance

Paras Liikkuja Sammalisen Klarissa

Paras Esittäjä Mirva Kinnunen

 

LUOKKA 1M. Minimaitovarsat, oriit

1. Crownhill Mini Masen, I GB, LV, Paras Suomessa Syntynyt Mini


LUOKKA 15M. 4-17- vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat

1. Kerswell Mia, I GB, LV, Champion Mini


LUOKKA 16M. 4-17- vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat

1. Womba Deer Dance, I GB, LV, Reserve Champion mini


LUOKKA 9M. 4-17- vuotiaat orinumerolliset minioriit

1. Collytown Hazard, II GB, LV


LUOKKA 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit

1. Usvaniityn Jokeri, II GB, LV

POISSA Tsunami Dust, Canna’s Irwin
 

LUOKKA 5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit

1. Sunnyhill’s Bravehart, II GB, LV

2. Kotirinteen Qutale, II GB

POISSA Pikkuvirran Hurttiruuti


LUOKKA 7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit

1. Crownhill Sir Sparkle, I GB, LV, Paras Nuori Ori

2. Promisehill Fairy Fliss, II GB

3. Memorable Minos, II GB


LUOKKA 4. 1-vuotiaat tammat

1. Pineriver’s Miss Mhysa, I GB, LV, Reserve Champion

2. Pineriver’s Honey Hope, I GB

3. A.S. Bahar Star, II GB

4. Usvaniityn Julianna, II GB

5. Crownhill Noble Nenya, II GB

6. Sammalisen Katriina, II GB

7. A.S. Bandida, II GB

8. Canna’s Illusia, II GB

9. Pineriver’s Daenerys, II GB

 

LUOKKA 6. 2-vuotiaat tammat

1. A.S. Adorinda, I GB, LV

2. Honkarinteen Tinttara, II GB

3. Castanja November Rain, III GB

4. Ponikujan Gianna, III GB

 

LUOKKA 8. 3-vuotiaat tammat

1. Dalgårds Uniette, I GB, LV, Champion Nuori, Paras Nuori Tamma

2. Rambling Penny Black, II GB

3. Little Big Dream, II GB

4. Helene v.d. Amstelhof, II GB

POISSA Hillary v. Groenendaal, Canna’s Goldie

 

LUOKKA 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman

POISSA Nicolien v.d. Dorpsstraat, Finesse IV

 

LUOKKA 1. Maitovarsat, oriit

1. Sango’s Honey Rose -17, II GB, LV

POISSA Canna’s Jappey

 

LUOKKA 2. Maitovarsat, tammat

1. Rambling Carnation, II GB, LV, Champion Varsa

2. Boreanaz Sweetberry, II GB

3. Alba Tangerine, II GB

4. Aarrelammen Sateenkaari, II GB

POISSA Usvaniityn Jolie

 

LUOKKA 15. 4-17- vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat

1. Skärgårdens New Rose, I GB, LV

2. Sango’s Honey Rose, II GB

3. Dalsgårds Tina, II GB

4. Promisehill Skelberry, II GB

5. Koivupellon Elle, II GB

POISSA Almnäs Tahiti

 

LUOKKA 16A. 4-7- vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat

1. Sammalisen Klarissa, I GB, LV, Reserve Champion Tamma, BIS III

2. Alba La Pelegrina, I GB

3. Usvaniityn Janeth, I GB

4. Alda Isadora, I GB

5. Springfield Galerie, II GB

6. Berghälls Lovely Heart, II GB

 

LUOKKA 16B. 8-17- vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat

1. Björknäs Jazzette. I GB, LV, Champion Tamma, BIS II

2. Promisehill Rock Rose, I GB

3. Tia Maria v. Isala, II GB

4. Kotimäen Quesera, II GB

5. Bäckens Miss Anna, II GB

6. Caresta v.d. Blikhalm, II GB

7. Mette af Hola, II GB

POISSA Puolikuun Yeira, Tanja v.d. Kastanje

 

LUOKKA 13. 4-17- vuotiaat ruunat

1. Junibackens Ramazotti, II GB, LV

2. Kaskad, II GB

POISSA TJATTE

LUOKKA 11. 4-17- vuotiaat oriit ilman orinumeroa

1. Kakkulanmäen Iceman, I GB, LV, Champion Ori, Paras Suomessa Syntynyt Standardi, BIS I

2. Pirttirannan Gold, II GB

POISSA Kanervakallion Roope

 

LUOKKA 9. 4-17- vuotiaat orinumerolliset oriit

1. Victor v. Stepelo, I GB, LV, Reserve Champion

2. Usvaniityn Jesse, I GB

3. Kakkulanmäen Virgil, I GB

POISSA Canna’s Erland, Ulex v.d. Pony Hoeve

 

LUOKKA 18. Kasvattajaluokka

Pineriver’s, Hopea GB

 

LUOKKA 20B. Juniorhandler 8-16- vuotiaat

1. Anna Paassilta – Kotimäen Quesera

2. Emma Helminen – Womba Deer Dance

3. Emmi Sundwall – Junibackens Ramazotti