Best In Show I Smedens Remington

Best In Show II Onia

Best In Show III Kotikolon Timantti

Paras Suomessa syntynyt standardi Onia

Paras Suomessa syntynyt mini Alangon Rianella

Paras Orivarsa Brigatin Big Boss

Champion Varsa Brigatin Big Boss

Paras Nuori Tamma Kotikolon Timantti

Paras Nuori Ori/Ruuna Eco Dark

Champion Nuori Kaunisrannan Heluna

Reserve Champion Nuori Eco Dark

Champion Tamma Onia

Champion Ori/Ruuna Smedens Remington

Champion Veteraani Smedens Remington

Paras Kasvattajaryhmä Vorona

Paras Esittäjä Tuuli Nöjd

Pohjois-Karjalan Paras Ori/Ruuna Smedens Remington

Pohjois-Karjalan Paras Tamma Alangon Rianella


 

LUOKKA 1 Maitovarsat, oriit

1. Brigatin Big Boss, I FIN, luokkavoittaja, Paras Orivarsa, Champion Varsa


 

LUOKKA 3 1-vuotiaat oriit/ruunat

1. My Little Apple Jack, II FIN, luokkavoittaja


 

LUOKKA 4 1-vuotiaat tammat

1. Kaunisrannan Heluna, I FIN, luokkavoittaja, Champion Nuori


 

LUOKKA 5 2-vuotiaat oriit/ruunat

1. Eco Dark, II FIN, luokkavoittaja, Paras Nuori Ori/Ruuna, Reserve Champion Nuori

2. Koivumäen Ritari Ässä, II FIN


 

LUOKKA 6 2-vuotiaat tammat

1. Promisehill Jini’s Jewel, II FIN, luokkavoittaja

2. Vorona Viena, II FIN

POISSA Rosa’s Secret


 

LUOKKA 7 3-vuotiaat oriit/ruunat

1. Vorona Thor, II FIN, luokkavoittaja

2. Petbacka Tigger, II FIN


 

LUOKKA 8 3-vuotiaat tammat

1. Kotikolon Timantti, II FIN, luokkavoittaja, Paras Nuori Tamma, BIS III

POISSA Poukaman Hilla


 

LUOKKA 20A, Minihandler, 4-7 -vuotiaat

1. Kurki Pinja 6 V – Oliver Von Mixx

POISSA Aalto Emil 4 V – Spectras Rubin


 

LUOKKA 20B Juniorhandler, 8-16 -vuotiaat

1. Kilpeläinen Jesse 13 V – Skorpan III

2. Soininen Ella 13 V – Kotikolon Timantti

2. Valta Lassi 13 V – Moon Rocket

2. Aalto Anastasia 10 V – Trojans Mr Nando

2. Hiltinen Jasmine 13 V – Pihan Yllätys

2. Kuosmanen Ella 13 V – Pihan Yllätys


 

LUOKKA 9 4-vuotiaat ja vanhemmat orinumerolliset oriit

1. Desert Aragorn, I FIN, luokkavoittaja

2. Moonshine’s Way To Fame, I FIN


 

LUOKKA 10 18-vuotiaat ja vanhemmat orinumerolliset oriit

1. Smedens Remington, I FIN, luokkavoittaja, Champion Ori/Ruuna, Champion Veteraani, BIS I


 

LUOKKA 13 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat

1. Moon Rocket, I FIN, luokkavoittaja

2. Oliver Von Mixx, I FIN

3. Oppes, II FIN

4. Pihan Yllätys, II FIN

5. Koivumäen Pikku-Ukko, II FIN

6. Weston Goliath, II FIN

7. Trojans Mr Nando, III FIN

8. Hupeli, III FIN


 

LUOKKA 13M 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat, minit

1. Spektras Rubin, III FIN


 

LUOKKA 14 18-vuotiaat ja vanhemmat ruunat

1. Eagle’s Hope, II FIN, luokkavoittaja


 

LUOKKA 16A 4-vuotiaat ja vanhemmat näyttelyvuonna varsomattomat tammat

1. Moonshine’s Queen Of Light, I FIN, luokkavoittaja

2. Ekslätts Izadora, I FIN

3. Vorona Rusalka, II FIN

4. Hagelunds Å’Priscilla, II FIN

5. Skorpan III, II FIN

6. Athosian Teyla Amagan, II FIN

7. Rinteelän Helinäkeiju, II FIN


 

LUOKKA 16B 4-vuotiaat ja vanhemmat näyttelyvuonna varsomattomat tammat

1. Onia, I FIN, luokkavoittaja, Champion Tamma, Paras Suomessa syntynyt standardi, BIS II

2. Uudispihan Doris, I FIN

3. Wendela V.D. Luchieshof, II FIN

4. Ponikujan Mandy, II FIN

5. Jokimäen Papu, II FIN

6. Valentina II, II FIN

POISSA Nauriskydön Nadja


 

LUOKKA 16M 4-vuotiaat ja vanhemmat näyttelyvuonna varsomattomat tammat, minit

1. Alangon Rianella, II FIN, luokkavoittaja, Paras Suomessa syntynyt mini

2. Midgård’s Matulda, II FIN

3. Iron Maiden, III FIN


 

LUOKKA 17 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman

1. Wenla, II FIN, luokkavoittaja

2. Olicia V. Carpe Diem, II FIN

3. Puppet Girl, II FIN


 

LUOKKA 18 Kasvattajaluokka

1. Vorona, II FIN, Paras Kasvattajaryhmä