LOIMAA 2017

Ohessa Loimaan 2017 alustavat ponilistat. Jos huomaat listalla kohdallasi puutteita, otathan mahdollisimman pian yhteyttä suvitsu@gmail.com!
Lopulliset ponilistat aikatauluineen tulee yhdistyksen sivuille noin viikkoa ennen näyttelyä.

 

MINIT

8M. 3-VUOTIAAT MINITAMMAT
KOIVUMÄEN NIISKU

9M. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET MINIORIIT
ACE V.D. GROENKAMP

13M. 4–17-VUOTIAAT MINIRUUNAT
OZZI PIMPERNELL

16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT MINITAMMAT
WOMBA DEER DANCE
LÄHTEELÄN PIKKU PRINSESSA


STANDARDIT

1. MAITOVARSAT, ORIIT
CANNA'S JAAJO
LEPOMÄEN MYSTEERIO
A.S. COSTELLO
ANSHELM H

2. MAITOVARSAT, TAMMAT
CANNA'S JULISHKA
RUBINSTONE WILSON
ALBA TANGERINE

3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
CROWNHILL JO JOSTLER
CASTANJA NUTCRACKER

4. 1-VUOTIAAT TAMMAT
A.S. BANDIDA
SAMMALISEN KATRIINA
CANNA'S ILLUSIA
A.S. BAHAR STAR
ALBA GILDA

5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
KOTIRINTEEN QUTALE
SKOGSBORGS WINNIE
RECKLESS WILSON
SUNNYHILL’S BRAVEHART

6. 2-VUOTIAAT TAMMAT
A.S. ADORINDA

7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
PINERIVER'S MAVERICK
PINERIVER'S MAXIMUS
LITTLE CONCERTO
MEMORABLE MINOS
ELIOT

8. 3-VUOTIAAT TAMMAT
DALSGÅRDS UNIETTE

9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT
KAURIALAN KILLE
JOHNNY OF LANGEN
KNUUTTILAN IIVARI
LYKTANS PRIMUS
DOPEY
KAKKULANMÄEN VIRGIL

13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT
KARL ERIK
JUNIBACKENS RAMAZZOTTI
RATTOLAN RAIDER
KILLE LU ART
A.S. YUNO
SKÄRGÅRDENS ONASSIS

15. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSONEET TAMMAT
JUNIBACKENS BABUSHKA
KLAARA
TIKKA
JUNIBACKENS NIKITA
SONNET V. STEPELO
DALSGÅRDS TINA
KÖLNÄS NORA

16A. 4–5-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT
SERPENTINE'S WILHELMIINA
ALBA LA PELEGRINA
ALBA ISADORA
VIENO
SPRINGFIELD GALERIE
KOTIMÄEN AMARO
PROMISEHILL JACINTHA
SAMMALISEN KLARISSA

16B. 6–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT
BJÖRKNÄS JAZZETTE
LEIJONAMIELEN LEENU
ELSON FRON SWALLOW
PUOLIKUUN YEIRA
CARESTA V.D. BLIKHALM
KOTIMÄEN GALENA
KOTIMÄEN SUSIE
USVANIITYN JASMIINI

17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
FURUNÄS JOHANNA

 

20. A) MINIHANDLER 4-7-VUOTIAAT
JONATHAN STÅHL 7V - SKOGSBORGS WINNIE
LSA ANDERSSON 6V - PUOLIKUUN YEIRA
ELINA INGINEN 6V - KARL ERIK
TIINA KAITALA 5V - ANNAGAARD CAPRI
OLIVER LINDSTRÖM 4V - ELSON FRON SWALLOW
JULIA SJÖBERG 4V - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE
EEVI KARKKULAINEN 4V - KÖLNÄS NORA

20. B) JUNIORHANDLER 8-16-VUOTIAAT
ELLI ANDERSSON - PUOLIKUUN YEIRA
JOSEFIINA SJÖDAHL - KOTIMÄEN SUSIE
RONJA LEHTONEN - KOTIMÄEN AMARO
VILMA WALLI - VIENO
PAULIINA TASALA - LEIJONAMIELEN LEENU
B.M. TOSCANA
EMMI SUNDVALL 14V - JUNIBACKENS RAMAZZOTTI
EVA INGINEN 14V - KARL ERIK
JOSEFINA LINDQVIST 14V - OZZI PIMPERNELL
MELISSA LINDSTRÖM 12V – PROMISEHILL JACINTHA
TYTTI-MARIA OJANPERÄ 11 V - CARESTA V.D. BLIKHALM
HETA KÖLHI 11V - KÖLNÄS NORA
VENLA VAITTINEN 9V – MOLINETTE
ESTHER STÅHL 9V - NUMMEN YSAK

20. D) SENIORHANDLER 17-VUOTIAAT JA VANHEMMAT
MIA-LAURA MERISAARI – CROWNHILL JO JOSTLER
JANETTE SJÖBERG - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE
TIINA HERRANEN - RATTOLAN KISMET
KRISTIINA KREULA - RATTOLAN RAIDER
SANNA KORMILAINEN - A.S. YUNO
LINNEA INGMAN - KOIVUMÄEN NIISKU
TIIA VENOVIRTA - JUNIBACKENS NIKITA
TERHI HÄYRY - ANSHELM H
JYRKI VÄÄRÄKOSKI – KOTIMÄEN GALENA
PÄIVI VÄÄRÄKOSKI - SONNET V. STEPELO
NORA RANTANEN – BJÖRKNÄS JAZZETTE