TULOKSET PEDERSÖRE 2017

TUOMARI ALBERT VAN ASCH, NL


BEST IN SHOW ROCKCRYSTAL WILSON
BEST IN SHOW II ALBA OLGA
BEST IN SHOW III ONIA 1174 SH

Champion varsa Regal Wilson
Paras nuori ori Memorable Minos
Paras nuori tamma Alba Olga
Champion nuori Alba Olga
Reserve Champion nuori Rosequartz Wilson
Champion tamma Rockcrystal Wilson
Reserve Champion tamma Onia 1174 SH
Champion ori/ruuna Junibackens Ramazzotti
Champion veteraani Dalsgårds Estelle
Champion junior mini Beorn Damhnait
Reserve Champion junior mini Amin Yolanda

Paras Suomessa syntynyt standardi Rockcrystal Wilson
Paras Suomessa syntynyt mini Beorn Damhnait

Paras kasvattajaryhmä Wilson
Paras jälkeläisryhmä Ytterhalls Kanon 253 SH

Paras esittäjä Päivi Vääräkoski


14. 18-vuotiaat ja vanhemmat ruunat
1.  V.V. Leonardo II NL, LV

18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
1.  Dalsgårds Estelle I NL, LV, Champion Veteraani
2.  Myrzin Hilma 874 SH III NL

Maitovarsat, oriit
1.  Ragnar Wilson III NL

Maitovarsat, tammat
1.  Regal Wilson II NL, LV, Champion Varsa

4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
1.  Dalsgårds Rhonda I NL, LV
2.  Givenchy v.d. Amstelhof II NL

4–7-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1.  Rockcrystal Wilson I NL, LV, Champion Tamma, Paras Suomessa syntynyt standardi, BIS
2.  Kaunisrannan Perdita I NL
3.  Moonshine's Queen Of Light II NL
4.  Kaunisrannan Utopia II NL
5.  Klockas Kajsa II NL
6.  Canikas Goldie III NL
7.  Ofelia III NL
8.  Sydänmaan Taika III NL
POISSA: Eowyn Ax, Golden Mystic

8–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1.  Onia 1174 SH I NL, LV, Reserve Champion Tamma, BIS III
2.  J.J. Lisa II NL
3.  Piratte 1165 SH II NL
4.  Klockas Diana II NL
5.  Klockas Indira II NL
6.  Glorias Divina III NL
7.  Salome-Sally III NL
8.  Bernoban Nekun Niina III NL
KESK Junibackens Molly
KESK Smevallens Gimmie 1050 SH

3-vuotiaat miniruunat ja minioriit
POISSA: Rowan's Roheryn

1-vuotiaat minitammat
1.  Amin Zen Rose III NL

2-vuotiaat minitammat
1.  Amin Yolanda II NL, LV, Reserve Champion Junior Mini

3-vuotiaat minitammat
1.  Bobergs Karamell III NL

1. minimaitovarsat, tammat
1.  Beorn Damhnait II NL, LV, Champion Junior Mini, Paras Suomessa syntynyt mini
2.  Beorn Deryn III NL

4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat
1.  Beorn Aislinn II NL, LV
2.  Norrgårdens Cikoria III NL

4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
1.  Bobergs Ina II NL, LV
2.  Daydream Tea III NL

4–17-vuotiaat miniruunat
1.  Skråmstaholms Kvisten II NL

1-vuotiaat ruunat ja oriit
1.  Sydänmaan Tarmo III NL
POISSA: Komiee Love Machine

3-vuotiaat ruunat ja oriit
1.  Memorable Minos II NL, LV, Paras Nuori Ori
2.  Klockas Oliver II NL
3.  Jokimäen Sorbus II NL

4. 1-vuotiaat tammat
1.  Alba Olga I NL, LV, Paras Nuori Tamma, Champion Nuori, BIS II
POISSA Kheled-zaram Ax, Arwen Ax

2-vuotiaat tammat
1.  Rosequartz Wilson I NL, LV, Reserve Champion Nuori
2.  Kotirinteen Qullanmuru I NL
3.  Arietta II NL
POISSA: Nenya Ax

8. 3-vuotiaat tammat
1.  Helene v.d. Amstelhof I NL, LV
2.  Isoonkylän Missi I NL
3.  Isoonkylän Miina II NL
4.  Isoonkylän Minni II NL
POISSA: Golden Moment

4–17-vuotiaat ruunat
1.  Junibackens Ramazzotti I NL, LV, Champion Ori/ruuna
2.  Anyan Raphael III NL
3.  Headhill Blue Pinocchio III NL
4.  Jelly Sweets III NL
POISSA: Oppes, Adalias Aidan

4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa
POISSA: Memorable Esmond

4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
1.  Junibackens Playboy 255 SH II NL, LV
64.  Dalsgårds Ingo 240 SH II NL

Kasvattajaluokat
1. Wilson Kultaa NL, Paras Kasvattajaryhmä

Jälkeläisluokat
1. Ytterhalls Kanon 253 SH Kultaa NL, Paras Jälkeläisryhmä

 

AGILITY

Agility MINI
1. WESTSTRÖM JOSEFINE 7v - MYRZIN HILMA 1.09,16
2. KIVIJÄRVI OLIVER 7v - ADALIAS AIDAN 1.17,93
3. BRO LUMI - PONIKUJAN SHINGU 1.32,00
4. SANDELL RONJA - LUGNETS DAGG 1.34,84
5. SUNDQVIST ADRIAN 7v – SALOME-SALLY 1.37,66
6. WESTSTRÖM FELICIA - MYRZIN HILMA 1.42,03
7. AUTERO JASPER 4v -  C.X. HEARTBEAT 1.49,18
8. SIERMALA VIIVI 4v- J.J. LISA 1.49,90
9. JANSSON OLIVER 7v - C.X. HEARTBEAT 1.58,93
 

Agility MIDI
1. GRÖN HILDE 10v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 52,16
2. FORSBACKA ELLEN 11v - DAYDREAM TEA 54,68
3. TARVONEN ADA 11v - HEADHILL BLUE PINOCCHIO 56,72
4. BRO MELINDA 9v - JELLY SWEETS 56,97
5. KARLSTRÖM JENNIFER 10v - MYRZIN HILMA 58,63
6. RAAK WILMA 10v - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.03,03
7. HENRIKSSON MAJA - GLORIAS DIVINA 1.03,12
8. LINDHOLM RONJA 11v - KLOCKAS KIMI 1.07,40
9. DAHLLUND CELINE 11v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.16,09
10. BRO MELINDA 9v - KLOCKAS KAJSA 1.16,25
11. WESTSTRÖM NATALIE 10v - KLOCKAS INDIRA 1.33,44
12. KONTIO MEERI 9v - KAUNISRANNAN PERDITA 1.45,35
13. GRANLUND JESSIKA 11v - KLOCKAS INDIRA 1.47,87
14. KIVIJÄRVI ADA 9v - ADALIAS AIDAN 1.51,19
 

Agility JUNIORIT/JUNIORER
1. KNUTAR ELIN 14v – SHEIJKEN 45,90
2. VIITA-AHO EMILIA 13v - MARIJTJE JUST VICTORY 49,19
3. NORDLUND LYDIA 13v - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 49,54
4. SAXEN ERIN 13v – VELMIINA 56,16
5. PIETILÄ INA 12v - BERNOBAN NEKUN NIINA 57,84
6. PIETILÄ NEA 15v – RIANNA 1.10,68
7. WESTSTRÖM ISABELLA 12v - KLOCKAS INDIRA 1.23,44

Agility SENIORIT/SENIORER
1. SANDIN MARIA - BOBERGS INA 40,00
2. SAHLSTÈN ELIN – OFELIA 43,50
3. JANSSON SANNA - C.X. HEARTBEAT 50,13
4. VESTERBACKA ASTRID - GLORIAS DIVINA 54,72
5. KIVIJÄRVI ANNA - DAYDREAM TEA 56,31
6. RAAK JENNY - KAUNISRANNAN UTOPIA 1.01,60
7. BYSKATA JEANETTE – PIRATTE 1.05,59
8. FORSBACKA ANNE - ADALIAS AIDAN 1.06,82
9. RAVALD SOFIA - LUGNETS DAGG 1.13,22
10. GRANBACKA SABINA - CANIKAS GOLDIE 1.33,56
11. BRO SUSSY - KLOCKAS KAJSA 2.16,59

Agility LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
1. CEDERBLOM BODIL - SALOME-SALLY
2. TARVONEN FILIP - HEADHILL BLUE PINOCCHIO
3. RAVALD JONAS - PONIKUJAN SHINGU
4. MIKKOLA EMILIA - PONIKUJAN SHINGU