TULOKSET VARKAUS 2017


BEST IN SHOW BRIGATIN POKER
BEST IN SHOW II KAUNISRANNAN FREZZA
BEST IN SHOW III SAMMALISEN KLARISSA

Paras Suomessa syntynyt standardi BRIGATIN POKER
Paras Nuori Ori/Ruuna SAMMALISEN KONSTANTIN
Paras Nuori Tamma KOTIKOLON TIMANTTI
Champion Nuori KOTIKOLON TIMANTTI
Reserve Champion Nuori SAMMALISEN KONSTANTIN
Champion Tamma KAUNISRANNAN FREZZA
Reserve Champion Tamma SAMMALISEN KLARISSA
Champion varsa BRIGATIN BIG BOSS
Champion veteraani OLYMPIC STAR V.ST. SELHORST
Reserve Champion veteraani WENLA
Champion ori/ruuna BRIGATIN POKER
Reserve Champion ori/ruuna MOONSHINE'S UNIQUE TOUCH

Muut erikoispalkinnot (palkinto ja saaja):

Paras ruuna: OLYMPIC STAR V. ST. SELHORST
Paras Jälkeläisryhmä KAUNISRANNAN FLORENCE
Paras Kasvattajaryhmä SAMMALISEN
Paras Esittäjä ANNA-KATARIINA PEURA
Paras Joroislainen poni KOIVUNIEMEN RITARI ÄSSÄ

 

Luokka 9M. 4-17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT

1. HALSTOCK REGGAE III GB

Luokka 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

1. MY LITTLE APPLEJACK I GB, luokkavoittaja
2. GOLDEN JANG III GB
poissa USVANIITYN JOKERI

Luokka 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT

1. KAUNISRANNAN HELUNA I GB, luokkavoittaja
2. KAUNISRANNAN PHILIPPA I GB
3. USVANIITYN JULIANNA II GB
4. SAMMALISEN KATRIINA II GB
5. NANNA´S LILY ei palk GB
poissa MOONSHINE'S BRILLIANT STAR

Luokka 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

1. SAMMALISEN KONSTANTIN I GB, luokkavoittaja, Paras Nuori Ori, Reserve Champion Nuori
2. ECO DARK I GB
3. USVANIITYN TOUKO II GB
4. KOIVUNIEMEN RITARI ÄSSÄ II GB

Luokka 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT

1. PROMISEHILL JINI´S JEWEL I GB, luokkavoittaja
2. BRIGATIN LINDA ROSETTE II GB
3. HONKARINTEEN TINTTARA III GB
poissa CASTANJA PRECIOUS PEARL

Luokka 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

poissa VORONA THOR

Luokka 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT

1. KOTIKOLON TIMANTTI I GB, luokkavoittaja, Paras Nuori Tamma, Champion Nuori
2. BRIGATIN SILVER DAISY II GB
3. CASTANJA NEVERENDING DREAM III GB
4. CASTANJA CLASSIC CHICA III GB

Luokka 13. 4-17-VUOTIAAT RUUNAT

1. MOONSHINE'S UNIQUE TOUCH I GB, luokkavoittaja, Reserve Champion ruuna/ori
2. DIRLANDAA K I GB
3. HYRTÖLÄN HURMA II GB
4. ZEB V.D. BIEZENAKKER III GB
5. WESTON GOLIATH III GB

Luokka 14. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT RUUNAT

1. OLYMPIC STAR V. ST. SELHORST I GB, luokkavoittaja, Champion veteraani

Luokka 9. 4-17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT

1. BRIGATIN POKER I GB luokkavoittaja, Champion Ori, Paras Suomessa Syntynyt Standardi, BIS I
2. USVANIITYN JERRY I GB
3. DESERT ARAGORN II GB

Luokka 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT

1. SMEDENS REMINGTON I GB, luokkavoittaja

Luokka 1. MAITOVARSAT, ORIIT

1. BRIGATIN BIG BOSS I GB, luokkavoittaja, Champion Varsa
2. CASTANJA ORIVARSA I GB
3. FIREBAY´S BLACK VELVET II GB

Luokka 15. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSONEET TAMMAT

1. KAUNISRANNAN FREZZA I GB, Luokkavoittaja, Champion Tamma, BIS II
2. SKÄRGÅRDENS NOVA I GB
3. NOSETTE II GB

Luokka 16. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT

Ryhmä a:

1. SAMMALISEN KLARISSA I GB, Luokkavoittaja, Reserve Champion Tamma, BIS III
2. USVANIITYN JUNE I GB
3. ATHOSIAN TEYLA AMAGAN I GB
4. MOONSHINE´S WAY TO SHINE II GB
5. BERGHÄLLS LOVELY HEART II GB
6. DESERT CAME III GB
7. APILAPELLON AVATAR III GB
8. MINEVIK III GB
9. MOONSHINE´S SHOOTING STAR ei palk.
10. MOONSHINE´S QUEEN OF LIGHT ei palk.

Ryhmä b:

1. ONIA I GB
2. KANELIN GASELLI I GB
3. KOTIRINTEEN HELINÄ I GB
4. EKSLÄTTS IZADORA II GB
5. PONIKUJAN TYYNE II GB
6. MAGPIE´S BETTY BEAN III GB
7. PIRPANA III GB
8. SKORPAN III III GB
9. CHERULIINA ei palk.
10. PIXUS ei palk.

Luokka 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN

1. WENLA I GB, Luokkavoittaja, Reserve Champion Veteran
2. AXA I GB
3. AJOKSEN HILMA II GB

Luokka 18. KASVATTAJALUOKKA

1. SAMMALISEN, kultaa
2. BRIGATIN, kultaa

Luokka 19. JÄLKELÄISLUOKKA

1. KAUNISRANNAN FLORENCE, kultaa