Shetlanninponien rotunäyttely, Pedersöre

Näyttely alkaa kello 11.00

Kehä 1, ulkomuotoluokat

Kello 11.00
3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit (2)
5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit (3)
7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit (2)
4. 1-vuotiaat tammat (2)
6. 2-vuotiaat tammat (2)
8. 3-vuotiaat tammat (1)
VALITAAN PARAS NUORI ORI JA PARAS NUORI TAMMA
VALITAAN CHAMPION NUORI JA MAHDOLLINEN RESERVE
6M. 2-vuotiaat minitammat (1)
8M. 3-vuotiaat minitammat (1)
VALITAAN JUNIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE
16M. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat (4)
VALITAAN SENIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE

n. klo 12.30 TAUKO 30 minuuttia

Kello 13.00
17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman (2)
VALITAAN CHAMPION VETERAANI JA MAHDOLLINEN RESERVE
2. maitovarsat, tammat (3)
1. maitovarsat, oriit (1)
VALITAAN CHAMPION VARSA JA MAHDOLLINEN RESERVE
15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat (3)
16. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (8)
VALITAAN CHAMPION TAMMA JA MAHDOLLINEN RESERVE
13. 4–17-vuotiaat ruunat (6)
9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit (2)
VALITAAN CHAMPION ORI/RUUNA JA MAHDOLLINEN RESERVE
18. Kasvattajaluokat (ei ennakkoilmoittautumisia)
19. Jälkeläisluokka (ei ennakkoilmoittautumisia)
BIS-kehä
Valitaan Paras esittäjä, Paras Suomessa syntynyt mini, Paras suomessa syntynyt standardi, BIS I, II ja III

Kehä 2, Agility
Kello 11.00-13.00 Agility drive in
Kello 13.05 Agility palkintojenjako

 

 

OSALLISTUJALISTA

Huom! Mikäli huomaat listassa virheitä, ota HETI yhteytta paivi.vaarakoski(at)gmail.com !

3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit
1. SYDÄNMAAN TAAVID 246001H00171558 O 20170725
2. KLOCKAS ROBIN 246001H00171507 O 20170609 MYYTÄVÄNÄ

5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit
3. SYDÄNMAAN TARMO 246001H00161062 O 20160705
4. KOMIEE LOVE MACHINE 2460001H00161156 O 20160508
5. CELTUN PEPPERMINT 246001H00161036 R 20160418

7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit
6. SAMMALISEN KONSTANTIN 246001H00151175 O 20150519
7. SPECIFIC'S MAGIC 321 SH 246001H00151033 O 20150505

4. 1-vuotiaat tammat
8. PROMISEHILL PERFECT STORM 246001H00171688 T 20170725 MYYTÄVÄNÄ
9. KLOCKAS ROSANNA 246001H00171506 T 20170630

6. 2-vuotiaat tammat
10. SAMMALISEN KATRIINA 246001H00161386 T 20160611
11. CANNA'S ILLUSIA 246001H00161053 T 20160509

8. 3-vuotiaat tammat
12. ROSEQUARTZ WILSON 246001H00151146 T 20150523

6M. 2-vuotiaat minitammat
13. AMIN ZEN ROSE 246001H00161033 T 20160506

8M. 3-vuotiaat minitammat
14. AMIN YOLANDA 246001H00151005 T 20150410

16M. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
15. BOBERGS KARAMELL 752006038140071 T 20140505
16. BEORN AISLINN 246001H00131823 T 20130805
17. BOBERGS INA 752006038120045 T 20120502
18. RAUHALAN SARAFINA 24600100P071156 T 20070606

17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
19. DALSGÅRDS ESTELLE 752006038991711 T 19990801
20. MOONA P97-1261 T 19970706

2. maitovarsat, tammat
21. "R... WILSON" T 20180531
22. REAGAN WILSON 246001H00181252 T 20180526
23. SPECIFIC'S THIS WEALTH 246001H00181082 T 20180519 MYYTÄVÄNÄ

1. maitovarsat, oriit
24. SMALLVILLAGE NOBEL IAN 246001H00181151 O 20180521 MYYTÄVÄNÄ

15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
25. HILLARY V. GRONENENDAAL 528009141208317 T 20140522
26. DALSGÅRDS RHONDA 752006038110237 T 20110630
27. KLOCKAS INDIRA P08-1440 T 20080518

16. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
28. GOLDEN MOMENT 246001H00141456 T 20140428
29. GIVENCHY V.D. AMSTELHOF 528009131199431 T 20130530
30. ROCKCRYSTAL WILSON 1454 SH 246001H00131142 T 20130523
31. SAMMALISEN KLARISSA 246001H00131276 T 20130523
32. KLOCKAS KITTY 246001H00101996 T 20100521
33. AARTEEN MYMMELIN TYTÄR 246001H00101041 T 20100422
34. KLOCKAS DIANA P03-1032 T 20030526
35. YLVA 1051 SH P02-1447 T 20020526

13. 4–17-vuotiaat ruunat
36. JUNIBACKENS RAMAZZOTTI 752006038120030 R 20120508
37. COOCOS 246001H00091691 R 20090619
38. JELLY SWEETS P08-1479 R 20080706
39. A.S.TAIFUN P07-1428 R 20070627
40. REINIKAINEN  P02-1132 R 20020523
41. PERSIL 276487871477902 R 20020407

9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
42. BROÄNGENS LE PRECIDENT P07-1606 O 20070606
43. SALUT III 140 SH 752006038050626 O 20050409

 

Agility 4-7 vuotiaat, MINI
Ester Ahlskog 7v - Jenniefer
Ronja Sandell 7v – Lugnets Dagg
Jasper Autero 5v – C.X.Heartbeat
Josefine Westström 8v – Klockas Glimra
Lumi Bro 6v – Ponikujan Shingu
Oliver Jansson 7v – C.X. Heartbeat
Felicia Westström 5v – Klockas Glimra
Tiia Oinas 7v - Persil

Agility 8-11 vuotiaat, MIDI
Jennifer Karlström 11v – Myrzin Hilma
Wilma Raak 11v – Kaunisrannan Utopia
Elin Ahlskog 12v – Jenniefer
Ellen Forsbacka 12v – Daydream Tea
Natalie Westström 11v – Klockas Glimra
Celine Dahllund 12v – Ylva
Melinda Bro 10v – Jelly Sweets
Ida Liljedahl 12v – Jenniefer
Hilde Grön 11v – Daydream Tea
Kaisa Tuomala - Coocos

Agility 12-15 vuotiaat, JUNIORIT/JUNIORER
Amanda Flinck 12v – Daydream Tea
Isabella Westström 13v – Klockas Glimra
Jessica Granlund 12v – Kaunisrannan Utopia
Lydia Nordlund 14v – Daydream Tea
Ronja Lindholm 12v – Klockas Kajsa
Erin Saxén 14v – Velmiina
Emilia Viita-aho 14v - Marijtje Just Victory
Emilia Viita-aho 14v - Sheijken
Lydia Nordlund 14v – Ylva

Agility yli 16-vuotiaat, SENIORIT/SENIORER
Jenny From – Jelly Sweets
Michelle Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär
Jenny Raak – Kaunisrannan Utopia
Peter Sandin – Aarteen Mymmelin Tytär
Anne Forsbacka – Ylva
Sanna Jansson – C.X. Heartbeat
Maria Sandin – Bobergs Ina
Michelle Sandin – Bobergs Karamell

Agility LIIKUNTARAJOITTEISET/FUNKTIONSHINDRADE
Bodil Cederblom – Myrzin Hilma