TULOKSET VITIKKALA 16.6.2018

 

Best in show I Rockcrystal Wilson

Best in show II Skärgårdens Roosevelt

Best in show III Alba Olga

 

Paras Suomessa syntynyt standardi Rockcrystal Wilson

Paras Suomessa syntynyt mini Womba Deer Dance

 

 

Champion Nuori Alba Olga

Reserve Champion Nuori Rosequartz Wilson

Champion Tamma Rockcrystal Wilson

Reserve Champion Tamma Anna’s Hurmione

Champion Ori/Ruuna Skärgårdens Roosevelt

Reserve Champion Ori/Ruuna Kaurialan Kille

Champion Varsa Little Wicked Morningstar

Reserve Champion Varsa Alfons Van Vitikkala

Senior Champion Mini Womba Deer Dance

Reserve Senior Champion Mini Snowberry of Catchpool

Junior Champion Mini Ishtar of Langen

Käyttöluokka Champion Junibackens Nikita       

Reserve Käyttöluokka Champion  Everlasting Clarity

 

Paras Jälkeläisryhmä Ytterhalls Kanon

Paras Kasvattajaryhmä Alba

Paras Esittäjä Karoliina Andersson

Paras Liikkuja Kaurialan Kille

Tuomarin Erikoispalkinto Everlasting Clarity

Paras Nuori Tamma Alba Olga

Paras Nuori Ori Canna’s Irwin

 

Luokka 6m.  2-vuotiaat minitammat
1. Ishtar Of Langen, II DK, Luokkavoittaja, Junior Champion Mini

Luokka 3m. 1-vuotiaat miniruunat ja –oriit
1. New Moon Of Langen , III DK

Luokka 8. 3-vuotiaat tammat 
1. Everlasting Clarity, I DK, Luokkavoittaja
2. Rosequartz Wilson, I DK, Reserve Champion nuori
3. Soleille, II DK

Luokka 6. 2-vuotiaat tammat                                                                              
1. Alba Olga, I DK, Luokkavoittaja, Paras nuori tamma, Champion Nuori, BIS III
2. Sammalisen Katriina, I DK
3. Pineriver´S Miss Mhysa, II DK
Poissa: Canna's Illusia, Pineriver´S Honey Hope

Luokka 4. 1-vuotiaat tammat 
1. Alba Tangerine, I DK, Luokkavoittaja
2. Promisehill Miss Marilyn, III DK
3. Soukanpohjan Kipinä, ei palk.
Poissa: Regal Wilson

Luokka 5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit 
1. Canna's Irwin, II DK, Luokkavoittaja, Paras nuori ori
2. Royal Wilson, II DK

Luokka 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit                                                                  
1. Emilion, II DK, Luokkavoittaja
2. Anjalan Talent, III DK
Poissa:  Ragnar Wilson, Kotimäen Amarok

Luokka 1. Maitovarsat, oriit
1. Alfons Van Vitikkala, I DK, Luokkavoittaja, Reserve Champion Varsa
2. Boreanaz Toysoldier, II DK

Luokka 2. Maitovarsat, tammat  
1. Little Wicked Morningstar, I DK, Luokkavoittaja, Champion varsa

Luokka 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman 
1. Hekita Swe, II DK, Luokkavoittaja
Poissa: Mariebel V.H. Melkvonder, Ovita V.D. Zandhoeve, Niemenpellon Mimosa

Luokka 16m. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
1. Womba Deer Dance, I DK, Luokkavoittaja, Senior Champion Mini, Paras Suomessa syntynyt mini
2. Snowberry Of Catchpool , I DK, Reserve Senior Champion Mini
3. Zia, III DK
Poissa: Lähteelän Pikku Prinsessa

Luokka 13m. 4–17-vuotiaat miniruunat
Poissa: Ozzi Pimpernell                   

Luokka 15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
1. Serenteifi Jini Glain, I DK, Luokkavoittaja
2. Dalsgårds Tina, I DK     
Poissa: Ekekullens Amulett

Luokka 16a. 9–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1. Ylva, I DK, Luokkavoittaja
2. Leijonamielen Victoria, I DK
3. Abigail V.D. Belschuur, I DK
4. Junibackens Nikita, II DK
5. Allgunnens Ärla, II DK
6. Frida IV, III DK
Poissa: Vappu Gilda, Bäckens Miss-Anna

Luokka 16b. 6–8-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat 
1. Anna's Hurmione, I DK, Luokkavoittaja, Reserve Champion Tamma
2. Alba Isadora, I DK
3. Hesseldals Okzana, I DK
4. Hesseldals Ilja, I DK
5. Hesseldals Juvena, II DK
6. Hesseldals Honey, II DK
Poissa: Alba Nana

Luokka 16c. 4–5-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1. Rockcrystal Wilson, I DK, Luokkavoittaja, Champion Tamma, Paras Suomessa syntynyt Standardi, BIS I
2. Kotimäen Amaro, I DK
3. Sammalisen Klarissa, II DK
4. Berghälls Lovely Heart, II DK
5. Gabrina V.D.Geershof, II DK
6. Ponikujan Tiara, III DK
Poissa:  Unetun Wilma

Luokka 13. 4–17-vuotiaat ruunat 
1. Skärgårdens Onassis, I DK, Luokkavoittaja
2. Junibackens Ramazzotti, II DK
3. Edvin Armas, II DK
4. Kotimäen Herbert, III DK

Luokka 11. 4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa 
1. Kanervakallion Roope, II DK, Luokkavoittaja

Luokka 9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit 
1. Skärgårdens Roosevelt , I DK, Champion Ori/ruuna, BIS II
2. Kaurialan Kille, I DK, Reserve Champion Ori/ruuna, Päivän paras liikkuja
3. Kakkulanmäen Virgil, I DK
4. Victor V. Stepelo, I DK
5. Johnny Of Langen, II DK

Luokka 18. Kasvattajaluokka
1. Alba, kultaa
2. Hesseldas, kultaa

Luokka 19. Jälkeläisluokka
1. Ytterhalls Kanon, Kultaa
2. Sibrand v.'t Hoogeland, Kultaa

Luokka 20a.  Minihandler 4-7-vuotiaat   
1. Julia Sjöberg 4v - Domino's Double Chocolate                                         

Luokka 20b. Juniorhandler 8-16-vuotiaat                                                      
1. Sade Onnismaa  14 V - Ponikujan Lotte                         
2. Myllymäki Alina  - Leijonamielen Victoria                                                  
3. Patricia Salminen 10v - Abigail V.D. Belschuur            
3. Kovanen Aino 11v - Teen Star Lassi                                 
Poissa:  Josefina Lindqvist 15v - Ozzi Pimpernell                                         

Luokka 21a.  Ratsastusluokka, helppo 
1. Juuli Pitkäniemi 8v - Edvin Armas                                                                  
Salli Pitkäniemi 6v - Ester Aurora (Luokan ulkopuolisena)                                              

Luokka 21b. Ratsastusluokka, keskivaikea                       
1. Olivia  Laine 10v - Alba Isadora, Finaaliin                                                    
2. Patricia Salminen 10v - Skärgårdens Onassis, Finaaliin
Poissa: Ville- Markus Viljala 7v   - Ponikujan Rietta                                     

Luokka 21c.  Ratsastusluokka, vaikea 
1.  Hilla Alavaikko 12v  - Allgunnens Ärla, Finaaliin
2. Sade Onnismaa  14 V - Ponikujan Lotte                                                                                   
3. Josefina Sjödahl - Kotimäen Susie                                   
4. Nea Kakko  - Ponikujan Rietta                                                                        
Poissa:  Neela Savo 11v - Bäckens Miss-Anna                 

Luokka 21d. Ratsastusluokka, käynti, alle 4-vuotiaille 
 Onni Pitkäniemi 4v - Ester Aurora (Luokan ulkopuolisena)

Luokka 23a. Driving class, helppo  
1. Lydia Nordlund – Ylva, Finaaliin           
2. Riikka Alijoki  - Ponikujan Rietta                                       
Poissa:  Mia-Laura Merisaari  - Alba Nana                         

Luokka 23b driving class, vaikea 
1. Emma Tuominen - Kaurialan Kille       

Luokka 22b. Ohjasajoluokka, keskivaikea 
1.  Tiina Aalto  - Alba Isadora, Finaaliin

Luokka 22a, ryhmä 1. Ohjasajoluokka, helppo               
1. Tiia Venovirta  - Junibackens Nikita, Finaaliin, Käyttöluokka Champion
2. Lydia Nordlund – Ylva, Finaaliin           
3. Jenna Syngelmä  - Ponikujan Rietta 
4. Minka Kontunen  - Johnny Of Langen                           
Poissa:  Nora Rantanen - Alba Nana       

Luokka 22a, ryhmä2. Ohjasajoluokka, helppo                
1. Milla Hyvärinen  - Everlasting Clarity, Finaaliin, Reserve Käyttöluokka Champion
2. Kirsi Partanen - Snowberry Of Catchpool , Finaaliin
3. Riikka Alijoki  - Soleille
3. Janette Sjöberg - Domino's Double Chocolate
3. Sade Onnismaa  14 V - Ponikujan Lotte                         

Luokka 24c.  Agility yli 16-vuotiaat 
1. Mette Kontunen  - Johnny Of Langen, 0.38,87          
2. Janette Sjöberg - Domino's Double Chocolate, 0.42,95
3. Tiia Venovirta  - Junibackens Nikita, 0.44,10
4. Jutta Hakamäki  - Johnny Of Langen, 0.54,20
5. Kirsi Partanen - Snowberry Of Catchpool , 0.56,13

Luokka 24b.  Agility 8-15 vuotiaat   
1. Lydia Nordlund – Ylva, 1.02,75
2. Patricia Salminen 10 V - Skärgårdens Onassis, 1.25,82
3. Juuli Pitkäniemi 8v - Edvin Armas, 3.07,17

Luokka 24a.  Agility 4-7 vuotiaat, avustaja sallittu   
1. Salli Pitkäniemi 6v - Ester Aurora, 1.41,75