SALO 2018 TULOKSET

BEST IN SHOW KOTIMÄEN SUSIE
BEST IN SHOW II KAKKULANMÄEN VIRGIL
BEST IN SHOW III PINERIVER’S MISS MHYSA


CHAMPION MINI JUNIOR ISHTAR OF LANGEN
CHAMPION MINI SENIOR KUUSIKON KIPINÄ
CHAMPION NUORI PINERIVER’S MISS MHYSA
RESERVE CHAMPION NUORI ALBA ORGANZA
PARAS NUORI TAMMA PINERIVER’S MISS MHYSA
PARAS NUORI ORI SAMMALISEN KONSTANTIN
CHAMPION TAMMA KOTIMÄEN SUSIE
RESERVE CHAMPION TAMMA HAIRY HEART
CHAMPION ORI/RUUNA KAKKULANMÄEN VIRGIL
RESERVE CHAMPION ORI/RUUNA NILS GUSTAV
CHAMPION VETERAANI LÄHTEELÄN CARLOS
RESERVE CHAMPION VETERAANI WENLA
CHAMPION VARSA LITTLE WICKED MORNINGSTAR
RESERVE CHAMPION VARSA RICHIE
 PARAS ESITTÄJÄ MIRVA KINNUNEN


LUOKKA 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT 
1. ALBA ORGANZA I FIN, LV, Reserve Champion Nuori
2. ALBA NANDA  I FIN
3. REGAL WILSON II FIN

LUOKKA 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT 
1.  PINERIVER´S MISS MHYSA I FIN, LV, Paras nuori tamma, Champion Nuori, BIS III
2. LUNA NOIRE I FIN 
3. PINERIVER´S HONEY HOPE II FIN
4. SAMMALISEN KATRIINA II FIN
5. ALBA GILDA III FIN

LUOKKA 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT 
1. ALBA IGRUNJA I FIN, LV
2. ROSEQUARTZ WILSON I FIN
3. KAPPELI SYLVI   II FIN

LUOKKA 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
Poissa:  ANSHELM H, HOOKOO'S ZORRO, PROMISEHILL ROYAL BLEND 

LUOKKA 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT 
1. TSUNAMI DUST II FIN, LV
2. CANNA'S IRWIN II FIN 

LUOKKA 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. SAMMALISEN KONSTANTIN  II FIN, LV, Paras nuori ori

LUOKKA 6M. 2-VUOTIAAT MINITAMMAT
1. ISHTAR OF LANGEN II FIN, LV, Champion Mini Junior

LUOKKA 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
1. WENLA I FIN, LV, Reserve Champion Veteraani
2. NIEMENPELLON MIMOSA I FIN

LUOKKA 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. LÄHTEELÄN CARLOS I FIN, LV, Champion Veteraani

LUOKKA 17M. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT MINITAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
Poissa: CRAWFORD MIRANDA MIX 

LUOKKA 16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT MINITAMMAT
1. KUUSIKON KIPINÄ I FIN, LV, Champion Mini Senior
2. LÄHTEELÄN PIKKU PRINSESSA II FIN
3. FANTAS A DREAM COME TRUE  II FIN 
4. KOIVUMÄEN NIISKU III FIN

LUOKKA 16. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT
1. KOTIMÄEN SUSIE I FIN, LV, Champion Tamma, BIS I
2. SAMMALISEN KLARISSA I FIN
3. DUNNALDURS VIOLA I FIN
4. ALBA ISADORA I FIN 
5. ROCKCRYSTAL WILSON II FIN
6. UNETUN WILMA II FIN 
Poissa: KOTIMÄEN AMARO

LUOKKA 15. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSONEET TAMMAT
1. HAIRY HEART I FIN, LV, Reserve Champion Tamma
2. A.S. WANDA I FIN

LUOKKA 1. MAITOVARSAT, ORIIT
1. RICHIE I FIN, LV, Reserve Champion Varsa
2. WIL'D VIVA FOREVER II FIN 

LUOKKA 2. MAITOVARSAT, TAMMAT
1. LITTLE WICKED MORNINGSTAR I FIN, LV, Champion Varsa

LUOKKA 11. 4–17-VUOTIAAT ORIIT ILMAN ORINUMEROA
1. ALBA ONSLOW I FIN, LV

LUOKKA 13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT
1. NILS GUSTAV I FIN, LV, Reserve Champion Ori/Ruuna
2. KAPPELIN URHO I FIN 
3. KARL ERIK II FIN
4. RUSKALIEKIN LUCKY LUKE II FIN 

LUOKKA 9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT 
1. KAKKULANMÄEN VIRGIL I FIN, LV, Champion Ori/Ruuna, BIS II
2. PINERIVER´S MAXIMUS I FIN
3. DUST MANE II FIN
4.  PINERIVER´S MAVERICK II FIN

18. KASVATTAJALUOKKA
1. ALBA kultaa

19. JÄLKELÄISLUOKKA
1. YTTERHALLS KANON kultaa