SALO 2018 TULOKSET
Tuomari: Anna Pajanen, FIN
BEST IN SHOW KOTIMÄEN SUSIE
BEST IN SHOW II KAKKULANMÄEN VIRGIL
BEST IN SHOW III PINERIVER’S MISS MHYSA
CHAMPION MINI JUNIOR ISHTAR OF LANGEN
CHAMPION MINI SENIOR KUUSIKON KIPINÄ
CHAMPION NUORI PINERIVER’S MISS MHYSA
RESERVE CHAMPION NUORI ALBA ORGANZA
PARAS NUORI TAMMA PINERIVER’S MISS MHYSA
PARAS NUORI ORI SAMMALISEN KONSTANTIN
CHAMPION TAMMA KOTIMÄEN SUSIE
RESERVE CHAMPION TAMMA HAIRY HEART
CHAMPION ORI/RUUNA KAKKULANMÄEN VIRGIL
RESERVE CHAMPION ORI/RUUNA NILS GUSTAV
CHAMPION VETERAANI LÄHTEELÄN CARLOS
RESERVE CHAMPION VETERAANI WENLA
CHAMPION VARSA LITTLE WICKED MORNINGSTAR
RESERVE CHAMPION VARSA RICHIE
PARAS ESITTÄJÄ MIRVA KINNUNEN
LUOKKA 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT
1. ALBA ORGANZA I FIN, LV, Reserve Champion Nuori
2. ALBA NANDA I FIN
3. REGAL WILSON II FIN
LUOKKA 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT
1. PINERIVER´S MISS MHYSA I FIN, LV, Paras nuori tamma, Champion Nuori, BIS III
2. LUNA NOIRE I FIN
3. PINERIVER´S HONEY HOPE II FIN
4. SAMMALISEN KATRIINA II FIN
5. ALBA GILDA III FIN
LUOKKA 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT
1. ALBA IGRUNJA I FIN, LV
2. ROSEQUARTZ WILSON I FIN
3. KAPPELI SYLVI II FIN
LUOKKA 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
Poissa: ANSHELM H, HOOKOO'S ZORRO, PROMISEHILL ROYAL BLEND
LUOKKA 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. TSUNAMI DUST II FIN, LV
2. CANNA'S IRWIN II FIN
LUOKKA 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. SAMMALISEN KONSTANTIN II FIN, LV, Paras nuori ori
LUOKKA 6M. 2-VUOTIAAT MINITAMMAT
1. ISHTAR OF LANGEN II FIN, LV, Champion Mini Junior
LUOKKA 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
1. WENLA I FIN, LV, Reserve Champion Veteraani
2. NIEMENPELLON MIMOSA I FIN
LUOKKA 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. LÄHTEELÄN CARLOS I FIN, LV, Champion Veteraani
LUOKKA 17M. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT MINITAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
Poissa: CRAWFORD MIRANDA MIX
LUOKKA 16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT MINITAMMAT
1. KUUSIKON KIPINÄ I FIN, LV, Champion Mini Senior
2. LÄHTEELÄN PIKKU PRINSESSA II FIN
3. FANTAS A DREAM COME TRUE II FIN
4. KOIVUMÄEN NIISKU III FIN
LUOKKA 16. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT
1. KOTIMÄEN SUSIE I FIN, LV, Champion Tamma, BIS I
2. SAMMALISEN KLARISSA I FIN
3. DUNNALDURS VIOLA I FIN
4. ALBA ISADORA I FIN
5. ROCKCRYSTAL WILSON II FIN
6. UNETUN WILMA II FIN
Poissa: KOTIMÄEN AMARO
LUOKKA 15. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSONEET TAMMAT
1. HAIRY HEART I FIN, LV, Reserve Champion Tamma
2. A.S. WANDA I FIN
LUOKKA 1. MAITOVARSAT, ORIIT
1. RICHIE I FIN, LV, Reserve Champion Varsa
2. WIL'D VIVA FOREVER II FIN
LUOKKA 2. MAITOVARSAT, TAMMAT
1. LITTLE WICKED MORNINGSTAR I FIN, LV, Champion Varsa
LUOKKA 11. 4–17-VUOTIAAT ORIIT ILMAN ORINUMEROA
1. ALBA ONSLOW I FIN, LV
LUOKKA 13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT
1. NILS GUSTAV I FIN, LV, Reserve Champion Ori/Ruuna
2. KAPPELIN URHO I FIN
3. KARL ERIK II FIN
4. RUSKALIEKIN LUCKY LUKE II FIN
LUOKKA 9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. KAKKULANMÄEN VIRGIL I FIN, LV, Champion Ori/Ruuna, BIS II
2. PINERIVER´S MAXIMUS I FIN
3. DUST MANE II FIN
4. PINERIVER´S MAVERICK II FIN
18. KASVATTAJALUOKKA
1. ALBA kultaa
19. JÄLKELÄISLUOKKA
1. YTTERHALLS KANON kultaa
|