TULOKSET VASKIO 17.2.2018

BEST IN SHOW KAKKULANMÄEN VIRGIL
BEST IN SHOW II ACE V.D. GROENKAMP
BEST IN SHOW III ALBA OLGA


CHAMPION JUNIOR MINI CROWNHILL MINI MASEN
CHAMPION SENIOR MINI ACE V.D. GROENKAMP
RESERVE CHAMPION SENIOR MINI SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN
CHAMPION NUORI ALBA OLGA 
RESERVE CHAMPION NUORI SKÄRGÅRDENS VIVALDI
PARAS NUORI TAMMA ALBA OLGA
PARAS NUORI ORI SKÄRGÅRDENS VIVALDI
CHAMPION TAMMA GOLDY III
RESERVE CHAMPION TAMMA ALBA LA PELEGRINA
CHAMPION ORI/RUUNA KAKKULANMÄEN VIRGIL
RESERVE CHAMPION ORI/RUUNA SKÄRGÅRDENS ONASSIS
PARAS SUOMESSA SYNTYNYT MINI CROWNHILL MINI MASEN
PARAS SUOMESSA SYNTYNYT STANDARDI KAKKULANMÄEN VIRGIL
PARAS ESITTÄJÄ SAMI VUORISTO


3M. 1-VUOTIAAT MINIRUUNAT JA –ORIIT
1. CROWNHILL MINI MASEN II SWE, LV, CHAMPION JUNIOR MINI, PARAS SUOMESSA SYNTYNYT MINI
2. NEW MOON OF LANGEN II SWE
3. PAJALAN ONNI II SWE

9M. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET MINIORIIT
1. ACE V.D. GROENKAMP I SWE, LV, CHAMPION SENIOR MINI, BIS II

13M. 4–17-VUOTIAAT MINIRUUNAT
1. SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN I SWE, LV, RESERVE CHAMPION SENIOR MINI
POISSA: OZZI PIMPERNELL 

16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT MINITAMMAT
1. OLUNA II SWE, LV
POISSA: LÄHTEELÄN PIKKU PRINSESSA 

3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. HOOKOO'S ZORRO I SWE, LV
2. ANSHELM H II SWE
POISSA: MATADOR V. ST. ROMA, PROMISEHILL ROYAL BLEND 

5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. CANNA'S IRWIN I SWE, LV
2. CROWNHILL JO JOSTLER II SWE
3. HEPULIN MARTICO III SWE


7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. SKÄRGÅRDENS VIVALDI I SWE, LV, PARAS NUORI ORI, RESERVE CHAMPION NUORI
2. SAMMALISEN KONSTANTIN I SWE
3. SKOGSBORGS WINNIE  II SWE
4. SPECIFI`S MAGIC II SWE

4. 1-VUOTIAAT TAMMAT
1. BOREANAZ CAMILLE II SWE, LV 
2. CANNA'S JULISHKA II SWE
3. PROMISEHILL MISS MARILYN II SWE
POISSA: SUNNYHILL'S CRYSTAL, HEPULIN ROOSA-TUUTIKKI 

6. 2-VUOTIAAT TAMMAT 
1. ALBA OLGA  I SWE, LV, PARAS NUORI TAMMA, CHAMPION NUORI, BIS III
2. CANNA'S ILLUSIA  II SWE

8. 3-VUOTIAAT TAMMAT 
1. EVERLASTING CLARITY II SWE, LV
POISSA: SUNNYHILL'S BRIANNA 

17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
1. HEKITA II SWE, LV
2. NIEMEPELLON MIMOSA II SWE
3. RUSKELAN POPCORN II SWE

16A. 4–7-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT 
1. ALBA LA PELEGRINA I SWE, LV, RESERVE CHAMPION TAMMA
2. SAMMALISEN KLARISSA I SWE
3. SERPENTINE'S WILHELMIINA  I SWE
4. HESSELDALS JUVENA  II SWE
5. ALBA ISADORA II SWE
6. HARHARETKEN HAAVE II SWE
7. SANGO'S HONEY ROSE II SWE
8. MARJA II SWE


16B. 8–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSOMATTOMAT TAMMAT
1. GOLDY III I SWE, LV, CHAMPION TAMMA
2. HESSELDALS ILJA I SWE 
3. JUNIBACKENS NIKITA  I SWE
4. EKEKULLENS ILATRAIA II SWE
5. BJÖRKNÄS JAZZETTE II SWE
POISSA: RAMONA V.D. BLOEMHOF 

13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT 
1. SKÄRGÅRDENS ONASSIS I SWE, LV, RESERVE CHAMPION ORI/RUUNA
2. ELIOT II SWE
3. RUSKALIEKIN LUCKY LUKE  II SWE

11. 4–17-VUOTIAAT ORIIT ILMAN ORINUMEROA
1. LITTLE CONCERTO I SWE, LV
2. KANERVAKALLION ROOPE II SWE
3. TAMMELAN WILD CHAOS II SWE
POISSA:  ALBA ONSLOW 

9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. KAKKULANMÄEN VIRGIL  I SWE, LV, CHAMPION ORI/RUUNA, PARAS SUOMESSA SYNTYNYT STANDARDI, BIS I
2. KAURIALAN KILLE I SWE
3. JUNIBACKENS PLAYBOY  I SWE
4. JOHNNY OF LANGEN I SWE
5. LYKTANS PRIMUS I SWE
6. KANELIN RINSSI ROHKEA II SWE

18. KASVATTAJALUOKKA 
1. ALBA KULTA
POISSA: HEPULIN (HEIDI LILLEBERG)

19. JÄLKELÄISLUOKKA 
- BJÖRKNÄS JAZZETTE HOPEA

20. A) MINIHANDLER 4-7-VUOTIAAT 
1. VENLA SAARI 4V - GALAXIE

20. B) JUNIORHANDLER 8-16-VUOTIAAT 
1. ESTHER STÅHL 9V - NUMMEN YSAK
2. ESTERI KYRÖLÄ 14V - BJÖRKNÄS JAZZETTE 
3. AINO KYRÖLÄ 12V  – HEKITA SWE
3. KIIA TOIVO 12V - OLUNA
3. KATARIINA SÄTERI 11V - B.M. TOSCANA
3. SILJA KOSKISALO  9V – STEEL OF LANGEN 
3. ALISA TUKIA 9V – GALAXIE
POISSA: JOSEFINA LINDQVIST 15V - OZZI PIMPERNELL

20. D) SENIORHANDLER
1. SALLA RANTA - RUSKALIEKIN LUCKY LUKE, PÄIVÄN PARAS ASU
2. MIA-LAURA MERISAARI – ALBA ISADORA