Aikataulu & ponilista Pedersören rotunäyttelyyn ja agilityyn 29.6.2019

Mikäli huomaat listalla virheitä/puutteita, otathan HETI yhteyttä paivi.vaarakoski@gmail.com
Huomio, että aikataulut ovat noin-aikoja, joten aikataulu voi elää mahdollisten poisjääntien/kehän viivästymisten takia.
Ilmoitathan poisjäänneistä heti niiden varmistuttua tekstiviestitse numeroon 040 842 5861.

-----------------------------------

AIKATAULU

KEHÄ 1, ULKOMUOTOLUOKAT

Kello 11.00   
    5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit (3)
    7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit (3)
    4. 1-vuotiaat tammat (3)
    6. 2-vuotiaat tammat (4)
    Valitaan Champion Nuori ja mahdollinen Reserve Champion
n. klo 12.00    
    M8. 3-vuotiaat minitammat (1)
    M1. minimaitovarsat, oriit (1)
    M2. minimaitovarsat, tammat (1)
    Valitaan Junior Champion Mini ja mahdollinen Reserve Champion
n. klo 12.15    
    M15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat (2)
    M16.  4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat (4)
    M / 13. 4–17-vuotiaat ruunat (1)
    Valitaan Senior Champion Mini ja mahdollinen Reserve Champion
n. klo 12.45
    17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman (1)
    Valitaan Champion Veteraani
n. klo 12.50    TAUKO 30MIN (tauon aikana agilityn palkintojenjako)
Kello 13.20    
   
16. 4–8-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (6)
    16. 9–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (7)
    15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat (1)
Valitaan Champion Tamma ja mahdollinen Reserve Champion
n. klo 14.20   
    2. maitovarsat, tammat (1)
    Valitaan Champion Varsa
n. klo 14.25    
    13. 4–17-vuotiaat ruunat (4)
    11. 4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa (2)
    9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit (2)
    Valitaan Champion Ori/ruuna ja mahdollinen Reserve Champion
    
Kasvattajaryhmät
    Jälkeläisryhmät
BEST IN SHOW-KEHÄ
    Valitaan Paras Suomessa syntynyt mini, Paras Suomessa syntynyt standardi, Paras Esittäjä, BIS I, II ja III


KEHÄ 2, AGILITY
11.00-12.50 Agility - Drive in
Palkintojen jako kehässä 1 alkaen noin kello 12.50

--------------------------

PONILISTA

5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit
Sydänmaan Taavid 246001H00171558 O 20170725
Klockas Robin 246001H00171507 O 20170609 MYYTÄVÄNÄ
Lepomäen Mysteerio 246001H00171065 O 20170513

7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit
Royal Wilson 246001H00161155 R 20160520
Sydänmaan Tarmo 246001H00161062 O 20160507
Celtun Peppermint 246001H00161036 R 20160418

4. 1-vuotiaat tammat
Beorn Enda 246001H00181562 T 20180718 MYYTÄVÄNÄ
Celtun Kristalli 246001H00181341 T 20180614
Wildwood's Mymble 246001H00181279 T 20180530

6. 2-vuotiaat tammat
Klockas Rosanna 246001H00171506 T 20170613
Alba Organza 246001H00171088 T 20170516
Regal Wilson 246001H00171077 T 20170512
Primuksen Kiituri 246001H00171122 T 20170424

M8. 3-vuotiaat minitammat
Amin Zen Rose 246001H00161033 T 20160506

M1. minimaitovarsat, oriit
Beorn Firth 246001H00191179 O 20190521

M2. minimaitovarsat, tammat
Crownhill My Minnie 246001H00191104 T 20190514

M15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat
Kerswell Mia 1483 SH 826039000AY1964 T 20110605
Norrgårdens Cikoria 1301 SH 752006038090413 T 20090531

M16.  4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
Amin Yolanda 246001H00151005 T 20150410
Beorn Aislinn 1477 SH 246001H00131823 T 20130508
Katveikon Chamomilla 246001H00121272 T 20120610
Bobergs Ina 752006038120045 T 20120502

M13. 4–17-vuotiaat miniruunat
Skråmstaholms Kvisten P03-1386 R 20030616

17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
Myrzin Hilma 874 SH P98-1166 T 19980519

-- TAUKO --

16. 4–8-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Dalsgårds Uniette 752006038140243 T 20140519
Rockcrystal Wilson 1454 SH 246001H00131142 T 20130523
Moonshine's Queen of Light 1502 SH 246001H00121273 T 20120609
Smedens Evanescence 752006038120373 T 20120504
Dalsgårds Rhonda 752006038110237 T 20110630
Ofelia 752006038110631 T 20110529

16. 9–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Pirttirannan Eve 246001H00101410 T 20100618
Klockas Kitty 246001H00101196 T 20100521
Onia 1174 SH P08-1027 T 20080503
Piratte 1165 SH P07-1225 T 20070512
Kotimäen Honey Bee P07-1194 T 20070420
Ylva 1051 SH P02-1447 T 20020526
Sonnet v. Stepelo 1079 SH P02-1461 T 20020517

15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
Promisehill Hannah Boden 246001H00131368 T 20130617

2. maitovarsat, tammat
Specific's Chic Martha 246001H00191180 T 20190527 MYYTÄVÄNÄ

13. 4–17-vuotiaat ruunat
Klockas Oliver 246001H00141399 R 20140523
Coocos 246001H00161036 R 20090619
Klockas Figaro P05-1117 R 20050604
Klockas Danilo P03-1030 R 20030423

11. 4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa
Heartbeat K 246001H00151531 O 20150511
Skärgårdens Vivaldi 752006038150410 O 20150509

9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
Skärgårdens Roosevelt 325 SH 75200603811020208 O 20110701
Elandro v.d. Veldhoeve 326 SH 528009111183551 O 20110608
Salut III 140 SH 752006038050626 O 20050409
Gw Pretty Boy 341SH P03-1103 O 20030624

 

AGILITY

Agility / Minit 3-7-vuotiaat
Jasper Autero - C.X. Heartbeat
Vilhelmi Tuomaala - GW Pretty Boy
Emilia Skullbacka - Daydream Tea
Bro Oliver - Ponikujan Shingu
Enroth Linn - Lugnets Dagg
Bro Lumi - Ronja Rodkist
Thylin Noomin - Ronja Rodkist
Westström Felicia - Klockas Glimra
Vääräkoski Jinka - Skråmstaholms Kvisten

Agility / Midit 8-11-vuotiaat
Tiia Oinas - Persil
Söderholm Rebecca - Katveikon Chamomilla
Koskela Nelli - Kotimäen Honey Bee
Bro Melinda - Klockas Kajsa
Sandell Ronja - Lugnets Dagg
Ahopelto Sandra - Lugnets Dagg
Westström Josefine - Klockas Indira
Koponen Peppiina - Skråmstaholms Kvisten
Vääräkoski Janna - Skråmstaholms Kvisten

Agility / Juniorit 12-15-vuotiaat
Erin Saxén - Velmiina
Emilia Viita-Aho - Shejken
Emilia Viita-Aho - Marijtje just Victory
Tuomala Kaisa - Coocos
Nordlund Lydia - Daydream Tea
Forsbacka Ellen - Daydream Tea
Raak Wilma - Daydream Tea
Nordlund Lydia - Ylva
Grön Hilde - Ylva
Forsbacka Ellen - Klockan Oliver
Nordlund Lydia - Smedens Evanescence
Grön Hilde - Smedens Evanescence
Wilma Raak - Kaunisrannan Utopia
Lehtinen Lotta - Ponikujan Shingu
Tsugailo Eva - Ponikujan Shingu
Westström Natalie - Klockas Indira
Westström Isabella - Klockas Indira
Englund Sandra - Klockas Indira
Westström Natalie - Smallvillage Gwendolyn
Westström Isabella - Smallvillage Gwendolyn
Karlström Jennifer - Myrzin Hilma
Oinas Neea - Persil

Agility / Seniorit 16-vuotiaat ja vanhemmat
Paananen Seija - Katveikon Chamomilla
Paananen Seija - Canna's Castanya
Sanna Jansson - C.X. Heartbeat
Outi Koskela - Royal Wilson
Sandin Michelle - Aarteen Mymmelin Tytär
Sandin Peter - Aarteen Mymmelin Tytär
Sandin Maria - Pirttirannan Eve
Ann Nordlund - Ylva
Daniel Nordlund - Smedens Evanescence
Anne Forsbacka - Klockas Oliver
Lena Wadström - Klockas Oliver
Ravald Sofia - Klockas Kajsa
Sandell Hannah - Lugnets Dagg
Westström Chatarina - Klockas Glimra

Agility / Liikuntarajoitteiset
Oliver Jansson - C.X. Heartbeat
Bodil Cederblom - Salome-Sally
Ravald Jonas - Ponikujan Shingu