Tulokset Ruukki 16.3.2019

Best in show I  Elandro V.D. Veldhoeve
Best in show II Dalsgårds Rhonda
Best in show III Skråmstaholms Kvisten


Champion Nuori Richardia Wilson
Reserve Champion Nuori Regal Wilson
Champion Tamma Dalsgårds Rhonda
Reserve Champion Tamma Onia
Champion ori  Elandro V.D. Veldhoeve
Reserve Champion ori/ruuna Coocos
Champion mini Skråmstaholms Kvisten


Paras Suomessa syntynyt mini Daydream Tea
Paras Suomessa syntynyt standardi Onia
Paras Esittäjä Mindi Kuusisto /  Pixie

 

LUOKKA 3,  1-vuotiaat ruunat ja oriit
1. Rebound Feeling , II FIN,  luokkavoittaja
2. Mäntylahen Ahvatuuli, II FIN
3. Notna , III FIN
Poissa Unten Juhannusaarre

LUOKKA 5,  2-vuotiaat ruunat ja oriit
1. Richardia Wilson, I FIN, Luokkavoittaja ,   PNO, Champion nuori
2. Mustanojan Bennja  II FIN
3. Sydänmaan Taavid, III FIN
Poissa  Skärgårdens Armani

LUOKKA 7 3-vuotiaat ruunat ja oriit
1. Royal Wilson, II FIN, Luokkavoittaja
2. Celtun Peppermint II FIN
3. Sydänmaan Tarmo , III FIN
4.Komiee Love Machine , III FIN


LUOKKA  4,  1-vuotiaat tammat
Poissa Celtun Kristalli, Regent Wilson

LUOKKA 6,  2-vuotiaat tammat
1. Regal Wilson, I FIN, Luokkavoittaja , PNT, Reserve Champion nuori
2.Alba Tangerine, II FIN
3.Valentinella, II FIN

LUOKKA 8,  3-vuotiaat tammat
1.Lilla Nelly, II FIN,  Luokkavoittaja

LUOKKA 13M,  4–17-vuotiaat ruunat
1.Skråmstaholms Kvisten, I FIN, Luokkavoittaja,  Champion mini, BIS III
2.Rowan's Roheryn , II FIN

LUOKKA 16M,  4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1. Daydream Tea, II FIN, Luokkavoittaja,  Paras Suomessa syntynyt mini
2. Rauhalan Sarafina , II FIN

LUOKKA 17,  18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
1. Pixie, II FIN, Luokkavoittaja

LUOKKA 16A , 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1. Dalsgårds Rhonda, I FIN, Luokkavoittaja, Champion Tamma, BIS II
2. Smedens Evanescence, II FIN
3. Brucshetta, II FIN
4. Givenchy V.D. Amstelhof, II FIN
5. Ravishing Wilson, II FIN
6. Celtun Princess , II FIN
7. Dance Our Tears Away, III FIN
Poissa Foxy Rose V.D. Amstelhof

 

LUOKKA 16B,  4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
1. Onia, I FIN, Luokkavoittaja , I, Reserve Champion Tamma
2. Maari Ji, I FIN
3. Bimlis Milda, II FIN
4. Linnestofta Lovetouch, II FIN
5. Ylva, II FIN
6. Malette, II FIN
7. Danielle V. Kelre Hof, III FIN
Poissa  Ängevis Miss Figo

LUOKKA 9,  4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
1. Elandro V.D. Veldhoeve, I FIN, Luokkavoittaja, CH ORI, BIS I
2. Specific's Magic, II FIN
3. Junibackens Playboy, II FIN

LUOKKA 11,  4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa
2. Mäntylahen Maileri, III FIN
2. Hiekan Pyry-Poika, III FIN

LUOKKA 13,  4–17-vuotiaat ruunat
1. Coocos, I FIN, Luokkavoittaja , Reserve Champion
2.  Legend Moonlight, II FIN
3. Klockas Oliver, II FIN

LUOKKA 22A Ohjasajoluokka, helppo
1. Lydia Nordlund - Smedens Evanescence, Reserve Champion, finaaliin
2. Ellen Forsbacka- Daydream Tea
3. Jasmin Salonen -Rowan's Roheryn
Poissa Isla Savela -Kasilan Nyytti (osallistuu luokan ulkopuolisena)
 

LUOKKA 22B Ohjasajoluokka, keskivaikea
1.  Ann Nordlund - Ylva , finaaliin
 

LUOKKA 21A Ratsastusluokka, helppo
1. Milla Rojola- Coocos
2. Saimi Tuomala- Sydänmaan Toivo (osallistuu luokan ulkopuolisena)
Poissa: Noora Mustakangas- Ängevis Miss Figo

LUOKKA 21D Ratsastusluokka, käynti, alle 4-vuotiaille
1.  Reino Finnig-Danielle V. Kelre Hof

LUOKKA 21C Ratsastusluokka, vaikea
1. Elina Kemppainen- Legend Moonlight /TUOMARIN RUUSUKE finaaliin
2.Josefiina Kangas-Linnestofta Lovetouch
3. Emma Ylitervo – Crabaten (osallistuu luokan ulkopuolisena)keskeyttänyt
Poissa:Kaisa Tuomala- Ängevis Miss Figo

     LUOKKA 21B Ratsastusluokka, keskivaikea
 1. Anni Sipola- Celtun Princess
 2. Sanni Kemppainen -  Coocos
 3. Silja Finnig Danielle -V. Kelre Hof ( luokan ulkopuolella)

 

LUOKKA 23A Driving Class, helppo
1.  Lydia Nordlund – Ylva, finaaliin
2.  Hiekan Pyry-Poika-Katariina Vesamäki
3. Päivi Varjus -Sydänmaan Toivo  (osallistuu luokan ulkopuolisena)

LUOKKA 23B Driving Class, vaikea
1  Mervi Santonen-  Junibackens Playboy Finaaliin , Champion
2. Ann Nordlund – Ylva, finaaliin