Salon näyttelyn 2019 alustava osallistujalista. 
Tarkemmat listat ja aikataulut tulevat näiden tilalle n. viikkoa ennen näyttelyä.

Ilmoitathan heti jos huomaat ponisi puuttuvan listoilta, olevan väärässä luokassa tai haluat peruuttaa ponin osallistumisen näyttelyyn. Ilmoittaa voi sähköpostitse suvitsu@gmail.com.


Luokka 1. maitovarsat, oriit
EL Gigolo    
Pineriver´s Hemingway    
R... Wilson    
Sunnyhill's dark diamond    

Luokka 2. maitovarsat, tammat
Akwarellan Wysteria    
Alba Promesa    
Avaron Windy Winnecke    
JoFranka van Stall Roma    
Little Wicked Moonshine    
Olywina van Stall Roma    
Red Rain of Langen    
Tiara's Is It Love
    
Luokka 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit
Alba Irvine    
HM-Popcorn    

Luokka 4. 1-vuotiaat tammat
Little Wicked Morningstar    
Regent Wilson    
Sammalisen Tellu    

Luokka 5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit
Anshelm H    
Matador van Stall Roma    
Ragnar Wilson    

Luokka 6. 2-vuotiaat tammat
Canna's Jacqueline     
Canna's Julishka    
Nummen Oprah    
Regal Wilson    

Luokka 7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit
Canna's Irwin    
Kanjang av Jäboruder     

Luokka 8. 3-vuotiaat tammat
Nummen Nova    
Pineriver´s Honey Hope    
Pineriver´s Miss Mhysa    
Puolikuun Tiatdricia    
Tunstas Bianca    

Luokka 9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
Kakkulanmäen Virgil     
Little Concerto    
Pineriver´s Maverick     

Luokka 10. 18-vuotiaat ja vanhemmat orinumerolliset oriit
Lähteelän Carlos     

Luokka 11. 4–17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa
Kanervakallion Roope    
Kaunisrannan Carlos
    
Luokka 13. 4–17-vuotiaat ruunat
Canna's Hocus    
Edvin Armas    
Ruskaliekin Lucky Luke    
Skärgårdens Onassis     

Luokka 15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
Aarteen Viuhti    
Alba Igrunja    
Alba La Pelegrina     
Amin Lovely Delight    
Delicious af Jäboruder     
Nummen Margareta    
Nummen Marketta    
Tosan    
Una
    
Luokka 16. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Berghälls Lovely Heart    
Björknäs Jazzette     
Bäckens Miss-Anna    
Junibackens Nikita     
Kaunisrannan Patricia    
Ruskaliekin Thumbelina    
Sammalisen Klarissa    
Serpentine's Wilhelmiina    
Sonnet v. Stepelo     
Kotimäen Susie    

Luokka 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
Dalsgårds Estelle    
Pixus    


Luokka 1M. maitovarsat, minioriit
Touch Guy of Langen    
Turbo Bucker of Langen
    
Luokka 2M. maitovarsat, minitammat
Crownhill My Minnie 
    
Luokka 5M. 2-vuotiaat miniruunat ja -oriit
New Moon of Langen    

Luokka 7M. 3-vuotiaat miniruunat ja -oriit
Thot of Langen
    
Luokka 8M. 3-vuotiaat minitammat
Ishtar of langen
    
Luokka 13M. 4–17-vuotiaat miniruunat
Ozzi Pimpernell    
Skråmstaholms Kvisten    

Luokka 15M. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat
Kerswell Mia    
Missy of Langen    
Åbrodahl's Minnah Mindful    

Luokka 16M. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
Beorn Caragh    
Fantas a dream come true    
Snowberry of Catchpool    


    
Luokka 20. a) Minihandler 4-7-vuotiaat
Anni Ervonmaa  - Carmen of Catchpool    
Emma Silvonen - Aarteen Viuhti    
Nooa Pekkola - Bäckens Miss-Anna    
Tiina Kaitala - Annagaard Capri    
Venla Mikkola - Skråmstaholms Kvisten    

Luokka 20. b) Juniorhandler 8-16-vuotiaat
Henna Pääskysaari - Alba Istanbul    
Josefina Lindqvist - Ozzi Pimpernell    
Kia Mustakallio - Promisehill Island Prince    
Mindy Narvo-Haataja - Snowberry of Catchpool    
Nele Pulli - Bäckens Miss-Anna    
Nia Kartano - Junibackens Nikita     
Ronja Mikkola - Skråmstaholms Kvisten    
Siiri Kuuppo - ?    
Josefiina Sjödahl - Kotimäen Susie    

Luokka 20. d) Seniorhandler 17-vuotiaat ja vanhemmat
Aalto Lotta - Little Wicked Morningstar    
Aaltonen Kirsi - Berghälls Lovely Heart    
Iida Leppä  - Hakalan Scarlet Sapphire    
Jutta Ranta - Viljars Bubbly Jester    
Jyrki Vääräkoski - Regent Wilson        
Kirsi Partanen  - Snowberry of Catchpool    
Mauno Catarina - Pixus    
Maura Tuomi - Skråmstaholms Kvisten    
Mika Haataja - Anshelm H    
Monika Lindström - Viljars Shade of Sangria    
Päivi Vääräkoski - Sonnet v. Stepelo    
Salla Ranta - Ruskaliekin Thumbelina    
Tiia Venovirta - Junibackens Nikita