17.8.2019 Ylivieska

Tuomari: Stein Langorgen, NOR
 

Näyttelyluokat alkaa kehässä 1 kello 10.00.
Suuresta osallistujamäärästä johtuen on erityisen tärkeää olla ajoissa paikalla kehän tuntumassa odottamassa oman luokan alkua!
Ohessa arvioituja luokkien noin-alkamisaikoja, jotka voivat aikaistua tai myöhäistyä (esimerkiksi poisjääntien takia). 

Agility - Drive in kehässä 2 kello 10.00-12.00, agilityn palkintojenjako kehässä 2 kello 12.00.

 

HUOM! Mikäli huomaat listassa virheitä tai puutteita, lähetäthän asiasta heti tekstiviestitse tai whatsapp numeroon 040 842 5861, kiitos!

Suuresta ponimäärästä johtuen toivomme tietoa mahdollisista poisjäänneistä mahdollisimman pian poisjäännin varmistuttua, tekstiviestitse tai whatsapp numeroon 040 842 5861.

 

AIKATAULU

Kello 10.00
Luokka 9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit (3)
Luokka 13. 4–17-vuotiaat ruunat (4)
VALITAAN CHAMPION ORI/RUUNA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
Luokka 14. 18-vuotiaat ja vanhemmat ruunat (2)
Luokka 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman (6)
Noin kello 11.10
VALITAAN CHAMPION VETERAANI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
Luokka 1. maitovarsat, oriit (2)
Luokka 2. maitovarsat, tammat (3)
VALITAAN CHAMPION VARSA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
Luokka 15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat (4)
Luokka 16a. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (8)
Luokka 16b. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (8)
Luokka 16c. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat (7)
VALITAAN CHAMPION TAMMA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
TAUKO
Kello 14.15
Luokka 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit (3)
Luokka  5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit (5)
Luokka  7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit (4)
Luokka 4. 1-vuotiaat tammat (7)
Luokka 6. 2-vuotiaat tammat (1)
Luokka  8. 3-vuotiaat tammat (2)
VALITAAN CHAMPION NUORI JA MAHDOLINEN RESERVE CHAMPION
Noin kello 15.45
Luokka  M8. 3-vuotiaat minitammat (1)
Luokka M1. minimaitovarsat, oriit (1)
VALITAAN JUNIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
Luokka M15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat (1)
Luokka M16. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat (2)
Luokka M13. 4–17-vuotiaat miniruunat (2)
Luokka M9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset minioriit (1)
VALITAAN SENIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION
18. Kasvattajaluokka (Ei ennakkoilmoittautumisia)
19. Jälkeläisluokka (1 ennakkoilmoittautuminen)
BIS-kehä

 

PONILISTA

Luokka 9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset oriit
Specific's Magic 321 SH 246001H00151033 O 20150505
Elandro v.d. Veldhoeve 326 SH 528009111183551 O 20110608
Broängens Le Precident 169 SH P07-1606 O 20070606

Luokka 13. 4–17-vuotiaat ruunat
Klockas Oliver 246001H00141399 R 20140523
Rosenbergs Brejk 752006038110014 R 20110622
Coocos 246001H00091691 R 20090619
Golden Pigasso P08-1301 R 20080623

VALITAAN CHAMPION ORI/RUUNA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

Luokka 14. 18-vuotiaat ja vanhemmat ruunat
Mister Casper P01-121 R 20010520
V. V. Leonardo P89-1246 R 1989067

Luokka 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
Evita V 752006038003083 T 20000528
Dalsgårds Estelle 1475 SH 752006038991711 T 19990801
Mira III P98-1429 T 19980712
Moona P97-1261 T 19970706
Niiskun Nuusku P96-1228 T 19960418
Heta P-5812 T 19880526

VALITAAN CHAMPION VETERAANI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

Luokka 1. maitovarsat, oriit
? Wilson 246001H00191304 O 20190611 MYYTÄVÄNÄ
Mäntyskankaan Alfons 246001H00191210 O 20190522

Luokka 2. maitovarsat, tammat
Adalias ? T 20190709
Sydänmaan Tyyni 246001H00191275 T 20190604
Specific's Chic Martha 246001H00191180 T 20190527 MYYTÄVÄNÄ

VALITAAN CHAMPION VARSA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

Luokka 15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
Ponikujan Lola 246001H00141339 T 20140609
Promisehill Hannah Boden 246001H00131368 T 20130617
Kaunisrannan Perdita 246001H00111333 T 20110618
Kaunisrannan Esmeralda P07-1014 T 20070529

Luokka 16a. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Rosequartz Wilson 246001H00151146 T 20150523
Kotirinteen Qullanmuru 246001H00151347 T 20150427
Pineriver's Diandra 246001H00141044 T 20140510
Ravishing Wilson 246001H00141151 T 20140505
Sydänmaan Taika 246001H00131620 T 20130717
Celtun Princess 246001H00131361 T 20130614
Givenchy v.d. Amstelhof 1479 SH 528009131199431 T 20130530
Rockcrystal Wilson 1454 SH 246001H00131142 T 20130523

Luokka 16b. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Sammalisen Klarissa 246001H00131276 T 20130523
Dance Our Tears Away 246001H00131262 T 20130517
Kotimäen Amaro 246001H00131754 T 20130430
Moonshine's Queen of Light 1502 SH 246001H00121273 T 20120609
Dalsgårds Rhonda 752006038110237 T 20110630
Kotimäen Susie 246001H00111579 T 20110610
Kirman Armaada 246001H00111258 T 20110605
Gabby 1354 SH 246001H00111938 T 20110503

Luokka 16c. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
Aarteen Mymmelin Tytär 246001H00101041 T 20100422
Hilamäen Helmi P08-1164 T 20080509
Onia 1174 SH P08-1027 T 20080503
Kotimäen Honey Bee P07-1194 T 20070420
Ängevis Miss Figo P05-1572 T 20050429
J.J. Lisa 1476 SH P03-1341 T 20030608
Sonnet v. Stepelo 1079 SH P02-1461 T 20020517

VALITAAN CHAMPION TAMMA JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

TAUKO

Luokka 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit
Rebound Feeling 246001H00181479 O 20180628 MYYTÄVÄNÄ
Celtun Kasanova 246001H00181206 O 20180517
Sammalisen Kenraali 246001H00181105 O 20180502

Luokka  5. 2-vuotiaat ruunat ja oriit
Sydänmaan Taavid 246001H00171558 O 20170725
Jambalaya 246001H00171371 O 20170614
Mustanojan Houke 246001H00171174 O 20170525
Firebay's Blackbird O 246001H00171117 O 20170503
Ragnar Wilson 246001H00171076 O 20170426

Luokka  7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit
Royal Wilson 246001H00161155 R 20160520
Usvaniityn Jokeri 333 SH 246001H00161142 O 20160513
Sydänmaan Tarmo 246001H00161062 O 20160507
Celtun Peppermint 246001H00161036 R 20160418

Luokka 4. 1-vuotiaat tammat
Beorn Enda 246001H00181562 T 20180718 MYYTÄVÄNÄ
Celtun Kristalli 246001H00181341 T 20180614
Rhodochrosite Wilson 246001H00181269 T 20180612
Regent Wilson 246001H00181306 T 20180531
Reagan Wilson 246001H00181252 T 20180526
Specific's This Wealth 246001H00181082 T 20180509
My Little Applebloom 246001H00181071 T 20180505

Luokka 6. 2-vuotiaat tammat
Valentinella 246001H00171370 T 20170613

Luokka  8. 3-vuotiaat tammat
Sammalisen Katriina 246001H00161386 T 20160611
Longbottom Sally 246001H00161719 T 20160610

VALITAAN CHAMPION NUORI JA MAHDOLINEN RESERVE CHAMPION

Luokka  M8. 3-vuotiaat minitammat
Amin Zen Rose 246001H00161033 T 20160506

Luokka M1. minimaitovarsat, oriit
Beorn Firth 246001H00191179 O 20190521

VALITAAN JUNIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

M15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet minitammat
Norrgårdens Cikoria 1301 SH 752006038090413 T 20090531

M16. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
Amin Yolanda 246001H00151005 T 20150410
Beorn Aislinn 1477 SH 246001H00131823 T 20130508

Luokka M13. 4–17-vuotiaat miniruunat
Rowan's Roheryn 246001H00141560 R 20140519
Skråmstaholms Kvisten P03-1386 R 20030616

M9. 4–17-vuotiaat orinumerolliset minioriit
White Knight of Northstar 199 SH 752006038080172 O 20080327

VALITAAN SENIOR CHAMPION MINI JA MAHDOLLINEN RESERVE CHAMPION

18. Kasvattajaluokka
Ei ennakkoilmoittautumisia

19. Jälkeläisluokka
Evita V


AGILITY

24. a) Agility 4-7 vuotiaat
Vartiainen Viljo  - Onia 1174 SH
Sini Änkilä - Mira III
Jinka Vääräkoski - Skråmstaholms Kvisten
Tuomala Saini - Coocos
Sofia Änkilä - Moona
Janna Vääräkoski - Skråmstaholms Kvisten

24. b) Agility 8-11 vuotiaat
Koskela Nelli - Kotimäen Honey Bee
Salonen Tuulia - Rowan's Roheryn
Pukari Ellen - Rowan's Roheryn
Tuomala Kaisa - Coocos
Pukari Olivia - Skråmstaholms Kvisten

24. b) Agility 12-15 vuotiaat
Tuomala Maija - Celtun Peppermint
Forsbacka Ellen - Klockas Oliver
Forsbacka Ellen - Daydream Tea
Raak Wilma - Daydream Tea

24. c) Agility yli 16-vuotiaat
Koskela Outi - Royal Wilson
Michelle Sandin - Kirman Armaada
Michelle Sandin - Aarteen Mymmelin Tytär
Peter Sandin - Aarteen Mymmelin Tytär
Salonen Jasmin - Rowan's Roheryn
Forsbacka Anne - Klockas Oliver
Forsbacka Anne - Daydream Tea