Ohessa Vaskion 2020 näyttelyn alustava osallistujalista, ilmoitathan mahdolliset puutteet / huomaamasi virheet sähköpostitse Suville: suvitsu@gmail.com, niin pian kuin mahdollista!

Alustavaan osallistujalistaan voi tulla muutoksia, sitä ei kannata verrata lopullisiin aikataulullisiin listoihin, jotka julkaistaan noin viikkoa ennen näyttelyä. Listalta mm. poistetaan ponit, jotka ilmoitetaan pois jääneiksi ennen katalogin ja aikataulun valmistumista.

 

LUOKKA 2. MAITOVARSAT, TAMMAT

”LITTLE ESMERALDA”     

 

LUOKKA 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT

SPECIFIC'S CHIC MARTHA            

ALBA PROMESA                              

USVANIITYN JULI            

AARTEEN MÖRKÖ           

TIARA'S IS IT LOVE          

CANNA’S LENUSHKA     

AVARON WINDY WINNECKE      

OLYWINA V. ST. ROMA 

JOFRANKA V. ST. ROMA              

AKWARELLAN WYSTERIA

               

LUOKKA 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT

USVANIITYN JOALINE   

LITTLE WICKED MORNINGSTAR

 

LUOKKA 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT

ALBA ORGANZA                              

AARTEEN FANNI              

USVANIITYN JOLIE          

CB BER BER        

 

LUOKKA 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

SUNNYHILL'S DEXTER    

 

LUOKKA 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

SKÄRGÅRDENS BELLMAN

 

LUOKKA 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT

MILLI´S ÖVERSÖT            

ANJALAN TALENT           

SMK ELO             

LEPOMÄEN MYSTEERIO               

ANSHELM H       

MATADOR V. ST. ROMA               

 

LUOKKA 9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT

BLIKSEM V.STAL GRINTENBOS  

CANNA'S IRWIN              

USVANIITYN JESSE         

NIGHTINGALES HASHTAG           

KAKKULANMÄEN VIRGIL             

LITTLE CONCERTO           

 

LUOKKA 13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT

KNUUTTILAN IIVARI      

STJERNENS TALLISMAN

TJATTE 

ALBA PAPSHMIR

SWIFTY'S MICK DUNDEE              

 

LUOKKA 16. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT TAMMAT

KÖLNÄS NORA 

PUOLIKUUN TIATDRICIA              

DALSGÅRDS RAINBOW 

MILLCREEKS EUPHORIA

OMEGA III          

USVANIITYN JULIANNA               

DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE              

JUNIBACKENS NIKITA   

BERGHÄLLS LOVELY HEART         

DALSGÅRDS UNIETTE    

 

LUOKKA 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT

BLUEMULL MAYBE         

 

LUOKKA 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN

BJÖRKNÄS JAZZETTE      

PIXUS   

 

LUOKKA 2M. MAITOVARSAT, MINITAMMAT

CROWNHILL NIFTY NELLY             

 

LUOKKA 6M. 2-VUOTIAAT MINITAMMAT

BERGLI ALEXANDRA       

 

LUOKKA 9M. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET MINIORIIT

WATZO OF BERRY           

 

LUOKKA 15M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSALLISET MINITAMMAT

GUNELSTA NIEVE            

 

LUOKKA 16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT MINITAMMAT

ISHTAR OF LANGEN       

OLUNA

SNOWBERRY OF CATCHPOOL    

               

LUOKKA 20. A) MINIHANDLER 4-7-VUOTIAAT

EEVI KARKKULAINEN  - KÖLNÄS NORA  

RAAKEL LILLEBERG  - OLUNA      

JULIA SJÖBERG  - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE          

 

LUOKKA 20. B) JUNIORHANDLER 8-16-VUOTIAAT

PIPSA PÖLLÄNEN  - KÖLNÄS NORA         

HERTTA LILJA  - MILLI´S ÖVERSÖT             

HENNA PÄÄSKYSAARI  - ALBA ISTANBUL              

EMMA SIRVIÖ  - MILLCREEKS EUPHORIA              

TIINA KAITALA  - ANNAGAARD CAPRI    

IIDA HUOPONEN - OMEGA III    

NIA KARTANO  - JUNIBACKENS NIKITA  

MINDY NARVO  - SNOWBERRY OF CATCHPOOL 

SERAFINA VUOSKOSKI  - ANSHELM H    

 

LUOKKA 20. D) SENIORHANDLER 17-VUOTIAAT JA VANHEMMAT

SAARA SIMOLA - STJERNENS TALLISMAN             

NORA RANTANEN - BERGLI ALEXANDRA              

ILONA PÄIVINEN - BLIKSEM V.STAL GRINTENBOS            

? - JUNIBACKENS NIKITA             

KIRSI PARTANEN - SNOWBERRY OF CATCHPOOL               

MIKA HAATAJA - ANSHELM H    

LOTTA AALTO - LITTLE WICKED MORNINGSTAR 

TIINA LEHTINEN - AVARON WINDY WINNECKE  

MIRA JUUDIN - PIXUS

KIRSI AALTONEN - BLUEMULL MAYBE    

VEERA HAKONEN - OLYWINA V. ST. ROMA          

 NINNI SOROLA - JOFRANKA V. ST. ROMA           

IIDA LEPPÄ - AKWARELLAN WYSTERIA