SHETLANNINPONIEN ROTUNÄYTTELY LA 17.7.2021, MÄNTSÄLÄ
Järjestäjänä PonyMafia yhteistyössä Suomen Shetlanninponiyhdistys ry:n kanssa.
Tuomari Tuula Pyöriä
Handlerluokat Suvi Lerkki
Best in show I Sammalisen Konstantin 320 SH
Best in show II Usvaniityn Tiffany
Best in show III Usvaniityn Julianna
Paras Suomessa syntynyt mini Crownhill Mini Masen
Paras Suomessa syntynyt standardi Sammalisen Konstantin 320 SH
Paras Suomessa syntynyt veteraani Wenla 891 SH
Champion Mini Crownhill Mini Masen
Champion Varsa Promisehill Coffee Cream
Reserve Champion Varsa J.R. Amilia
Paras Nuori Ori Hepulin Jösse
Paras Nuori Tamma Usvaniityn Tiffany
Champion Nuori Usvaniityn Tiffany
Reserve Champion Nuori Sammalisen Tyyne
Champion Tamma Usvaniityn Julianna
Reserve Champion Tamma Elson Fron Victoria
Champion Ori/ruuna Sammalisen Konstantin 320 SH
Reserve Champion Ori/ruuna Sammalisen Iisakki
Champion Veteraani Junibackens Martini 98SH
Reserve Champion Veteraani Wenla 891 SH
Paras esittäjä Nora Rantanen
Näyttelyluokat, tuomari Tuula Pyöriä
LUOKKA 13m. 4-17-vuotiaat miniruunat
- Crownhill Mini Masen, I FIN, LV, Champion Mini, Paras Suomessa Syntynyt Mini
LUOKKA 14m. 18-vuotiaat ja vanhemmat miniruunat
- Ozzi Pimpernell, II FIN, LV
LUOKKA 16m. 4-17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat minitammat
- Ishtar Of Langen, II FIN, LV
Poissa: Fantas A Dream Come True
LUOKKA 1. Maitovarsat, orit
- Promisehill Coffee Cream, I FIN, LV, Champion Varsa
LUOKKA 2. Maitovarsat, tammat
- J.R. Amilia, I FIN, Reserve Champion Varsa
- Maailman Pimpelipompeli, I FIN
LUOKKA 3. 1-vuotiaat ruunat ja oriit
- Sunnyhill's Esperanza, II FIN, LV
Poissa: Usvaniityn Johnny, Herkko-Hermanni
LUOKKA 4. 1-vuotiaat tammat
- Sammalisen Tyyne, I FIN, LV, Reserve Champion Nuori
- Crownhill Nesrin Narya, II FIN
LUOKKA 6. 2-vuotiaat tammat
- Boreanaz Onekiss, II FIN LV
- Hepulin Kaarla, II FIN
LUOKKA 7. 3-vuotiaat ruunat ja oriit
- Hepulin Jösse, I FIN, LV, Paras Nuori Ori
- Sammalisen Ilari, I FIN
- A. S. Da Capo, II FIN
LUOKKA 8. 3-vuotiaat tammat
- Usvaniityn Tiffany, I FIN, LV, Paras Nuori Tamma, Champion Nuori, Best In Show II
- Usvaniityn Joaline, I FIN
Poissa: Sammalisen Tellu
LUOKKA 9. 4-17-vuotiaat orinumerolliset oriit
- Sammalisen Konstantin 320 SH, I FIN, LV, Champion Ori/Ruuna, Best In Show
- Nightingales Hashtag 357 SH, I FIN
- Canna's Irwin 334 SH, I FIN
LUOKKA 10. 18-vuotiaat ja vanhemmat orinumerolliset oriit
- Junibackens Martini 98 SH, I FIN, LV, Champion Veteraani
- Bluemull Maybe 227 SH, II FIN
Poissa: Lähteelän Carlos 184 SH
LUOKKA 11. 4-17-vuotiaat oriit ilman orinumeroa
- Lähteelän Histamiini, II FIN, LV
- Niittykorven Nalle Puh, II FIN
- SMK Elo, II FIN
LUOKKA 13. 4-17-vuotiaat ruunat
- Sammalisen Iisakki, I FIN, LV, Reserve Champion Ori/Ruuna
- A.S. Batman, II FIN
- Canna's Jaajo, II FIN
- Zeb V.D. Biezenakker 131 Sh, II FIN
LUOKKA 15. 4–17-vuotiaat näyttelyvuonna varsoneet tammat
- Elson Fron Victoria, I FIN, LV, Reserve Champion Tamma
- Usvaniityn Tilda, II FIN
- Bonnie Stone, II FIN
LUOKKA 16. 4-17-vuotiaat näyttelyvuonna varsomattomat tammat
- Usvaniityn Julianna, I FIN, LV, Champion Tamma, Best In Show III
- Sammalisen Katriina, I FIN
- Alba Nana 1482 SH, I FIN
- Omega III, II FIN
- Castanja Be My Star, II FIN
- Rubinstone Wilson, II FIN
- Lotte Starr, II FIN
- Berghälls Lovely Heart, II FIN
- Koivupellon Elle, II FIN
LUOKKA 17. 18-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman
- Wenla 891 SH, I FIN, LV, Paras Suomessa Syntynyt Veteraani
- Pixus 1323 SH, II FIN
KASVATTAJALUOKKA
- Sammalisen, Kultaa
HANDLERLUOKAT
TUOMARI SUVI LERKKI
20. D) Seniorhandler 17-vuotiaat ja vanhemmat
- Bluemull Maybe 227 SH - Kirsi Aaltonen
- Ozzi Pimpernell - Josefina Lindqvist
- Malorne M - Catarina Mauno
- Sunnyhill's Esperanza - Roosa Kurki
20. B) Juniorhandler 8-16-vuotiaat
1. Sammalisen Katriina - Ronja Mikkola
2. Omega III - Iida Huoponen
3. Lotte Starr - Alisa Turkia
|