Turun 2021 näyttelyn ja käyttöluokkien tulokset
Tuomari: Liisa Kaitala FIN, käyttöluokkien tuomari: Lia Merimaa FIN
Handlerluokat: Nelli Litmanen FIN
BEST IN SHOW ALBA PROMESA
BEST IN SHOW II ALBA PEPITA
BEST IN SHOW III KASKAD
PARAS ESITTÄJÄ NORA RANTANEN
PARAS MINI BERGLI ALEXANDRA
PARAS SUOMESSA SYNTYNYT STANDARDI ALBA PROMESA
PARAS SUOMESSA SYNTYNYT MINI NOT AT ALL LU ART
CHAMPION MINI TAMMA KUUSIKON KIPINÄ
CHAMPION MINI ORI/RUUNA NOT AT ALL LU ART
CHAMPION MINI VETERAANI OZZI PIMPERNELL
CHAMPION MINI NUORI BERGLI ALEXANDRA
CHAMPION TAMMA DELIA STONE
RESERVE CHAMPION TAMMA CANNA’S ILLUSIA
CHAMPION ORI/RUUNA SAMMALISEN KONSTANTIN
CHAMPION VETERAANI KASKAD
RESERVE CHAMPION VETERAANI JUNIBACKENS CRASH BOOM BANG
CHAMPION VARSA ALBA PEPITA
CHAMPION NUORI ALBA PROMESA
RESERVE CHAMPION NUORI SAMMALISEN TYYNE
KÄYTTÖLUOKKA CHAMPION NORA RANTANEN - ALBA NANA
RESERVE KÄYTTÖLUOKKA CHAMPION VENLA SAARI - DALSGÅRDS UNIETTE
LUOKKA 1M. MAITOVARSAT, MINIORIIT
POISSA: CROWNHILL "MINI ME"
LUOKKA 15M. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSALLISET MINITAMMAT
POISSA: KERSWELL MIA
LUOKKA 16M. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT MINITAMMAT
1. KUUSIKON KIPINÄ I FIN, LV, Champion Mini Tamma
2. FANTAS A DREAM COME TRUE II FIN
3. BRYNIMYRANS RIND II FIN
POISSA: AMIN YOLANDA, AMIN ZEN ROSE
LUOKKA 13M. 4-VUOTIAAT JA VANHEMMAT MINIRUUNAT
1. CROWNHILL MINI MASEN II FIN, LV
LUOKKA 9M. 4-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET MINIORIIT
1. NOT AT ALL LU ART I FIN, LV, Champion Mini Ori/Ruuna, Paras Suomessa Syntynyt Mini
2. COLLYTOWN HAZARD II FIN
LUOKKA 14M. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT MINIRUUNAT
1. OZZI PIMPERNELL I FIN, LV, Champion Mini Veteraani
LUOKKA 1. MAITOVARSAT, ORIIT
1. PINERIVER´S HOUDINI I FIN, LV
LUOKKA 2. MAITOVARSAT, TAMMAT
1. ALBA PEPITA I FIN, LV, Champion Varsa, BIS2
2. MAAILMAN PIMPELIPOMPELI I FIN
3. MAGICALCHOCOLATEPRINCES II FIN
LUOKKA 15. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSALLISET TAMMAT
1. BONNIE STONE II FIN, LV
2. ALBA LA PELEGRINA II FIN
3. DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE II FIN
LUOKKA 16. 4-17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT TAMMAT
1. DELIA STONE I FIN, LV, Champion Tamma
2. CANNA'S ILLUSIA I FIN, Reserve Champion Tamma
3. ALBA NANA I FIN
4. KAUNISRANNAN FREZZA I FIN
5. DALSGÅRDS UNIETTE I FIN
6. GOLDY III I FIN
7. MILLCREEKS EUPHORIA II FIN
8. BERGHÄLLS LOVELY HEART II FIN
9. SAMMALISEN KATRIINA II FIN
10. OMEGA III II FIN
11. ANJALAN ROSMARIINI II FIN
LUOKKA 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN
1. JUNIBACKENS CRASH BOOM BANG I FIN, LV, Reserve Champion Veteraani
2. PIXUS II FIN
3. NIISKUN NUUSKU II FIN
LUOKKA 14. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT RUUNAT
1. KASKAD IFIN, LV, Champion Veteraani, BIS3
LUOKKA 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. JUNIBACKENS MARTINI I FIN, LV
2. BLUEMULL MAYBE II FIN
POISSA: LÄHTEELÄN CARLOS
LUOKKA 13. 4-VUOTIAAT JA VANHEMMAT RUUNAT
1. TJATTE II FIN, LV
2. PONIKUJAN BILLY II FIN
LUOKKA 9. 4-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT
1. SAMMALISEN KONSTANTIN I FIN, LV, Champion Ori/Ruuna
2. CROWNHILL SIR SPARKLE I FIN
3. PINERIVER'S MAVERICK I FIN
4. PINERIVER'S MAXIMUS II FIN
5. KOTIMÄEN AMAROK II FIN
6. KANELIN RINSSI ROHKEA II FIN
7. BOBERGS INDEX II FIN
LUOKKA 4M. 1-VUOTIAAT MINITAMMAT
1. CROWNHILL NIFTY NELLY II FIN, LV
POISSA: LIUKKAAN TANSY
LUOKKA 6M. 2-VUOTIAAT MINITAMMAT
1. XENA OF LANGEN II FIN, LV
POISSA: CROWNHILL MY MINNIE
LUOKKA 8M. 3-VUOTIAAT MINITAMMAT
1. BERGLI ALEXANDRA I FIN, LV, Champion Mini Nuori, Paras Mini
2. ROSE TATTOO OF LANGEN II FIN
LUOKKA 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. SUNNYHILL'S ESPERANZA II FIN, LV
LUOKKA 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. PINERIVER´S HEMINGWAY II FIN, LV
2. BEPSI MAXI II FIN
LUOKKA 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT
1. A. S. DA CAPO II FIN, LV
LUOKKA 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT
1. SAMMALISEN TYYNE I FIN, LV, Reserve Champion Nuori
2. SANGRON SPARKLING STARLIGHT II FIN
3. CROWNHILL NESRIN NARYA II FIN
LUOKKA 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT
1. ALBA PROMESA I FIN, LV, Champion Nuori, Paras Suomessa Syntynyt Standardi, BIS 1
2. CANNAS LENUSHKA I FIN
LUOKKA 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT
1. RHODOCHROSITE WILSON I FIN, LV
2. SOIKIN PIKKU-PRINSESSA II FIN
LUOKKA 20A. MINIHANDLER 4-7-VUOTIAAT
1. AMANDA SAARI - PINERIVER’S MISS MICHIGAN
2. VILHELMIINA VIRTA - BERGLI ALEXANDRA
2. NIKLAS KESKITALO - JUNIBACKENS CRASH BOOM BANG
LUOKKA 20B. JUNIORHANDLER 8-16-VUOTIAAT
1. JULIA SJÖBERG - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE
2. RONJA MIKKOLA - SAMMALISEN KATRIINA
3. WILMA RAAK - KAUNISRANNAN FREZZA
4. PIHLA VAHALA - GOLDY III
5. VENLA VAITTINEN - PONIKUJAN BILLY
5. MILA SÖDERGÅRD - KASKAD
LUOKKA 20D. SENIORHANDLER 17-VUOTIAAT JA VANHEMMAT
1. JOSEFINA LINDQVIST - OZZI PIMPERNELL
Käyttöluokat
LUOKKA 21A. RATSASTUSLUOKKA, HELPPO
1. VENLA SAARI - DALSGÅRDS UNIETTE FINAALIIN, Reserve Käyttöluokka Champion, Paras ratsastusponi
2. AMANDA SAARI - APOLLIO FINAALIIN
3. FANNI KARKKULAINEN - ALBA ZOZOBRA
4. MAIKKI PÖLLÄNEN - KÖLNÄS NORA
LUOKKA 21D. RATSASTUSLUOKKA, KÄYNTI
1. ADINA STUBB - KAUNISRANNAN FREZZA
1. TUURE LINDQVIST - ALBA NANA
LUOKKA 21B. RATSASTUSLUOKKA, KESKIVAIKEA
1. AVA NISSINEN - ROCKY OLIVER FINAALIIN
2. PIPSA PÖLLÄNEN - KÖLNÄS NORA
3. EEVI KARKKULAINEN - ALBA ZOZOBRA
LUOKKA 21C. RATSASTUSLUOKKA, VAIKEA
1. MEA NIRHOLA - CASTANJA SHYGUY FINAALIIN
LUOKKA 22A. OHJASAJOLUOKKA, HELPPO
1. VEERA KIVIRANTA - USVANIITYN TITAANI FINAALIIN
2. WILMA RAAK - KAUNISRANNAN FREZZA FINAALIIN
3. TIIA VENOVIRTA- ANSHELM H
4. NIA KARTANO - SNOWBERRY OF CATCHPOOL
5. HERTTA LILJA - ALBA ZOZOBRA
5. IIDA HUOPONEN - OMEGA III
5. RIIKKA ALIJOKI - MYSTICAL MIST
LUOKKA 22B. OHJASAJOLUOKKA, KESKIVAIKEA
1. NORA RANTANEN - ALBA NANA FINAALIIN
2. ANNA-MARIA LEHTO - BEORN CARAGH
3. RIIKKA ALIJOKI - DALSGÅRDS UNIETTE
LUOKKA 23B. AJOLUOKKA, VAIKEA
1. KIRSI PARTANEN - SNOWBERRY OF CATCHPOOL FINAALIIN
2. MERVI SANTONEN - JUNIBACKENS PLAYBOY
LUOKKA 23A. AJOLUOKKA, HELPPO
1. NORA RANTANEN - ALBA NANA FINAALIIN, Käyttöluokka Champion, Paras Ajoponi
2. MINNA KUVAJA - CANNA'S JANE
3. TIIA VENOVIRTA - ANSHELM H
4. MIKAEL PIILI - SNOWBERRY OF CATCHPOOL
LUOKKA 25B TARKKUUSAJO +35CM
1. NORA RANTANEN - ALBA NANA 0vp 1.16,70
2. KIRSI PARTANEN - SNOWBERRY OF CATCHPOOL 6vp 1.19,76
3. MAURA TUOMI - JUNIBACKENS PLAYBOY 9vp 1.41,48
LUOKKA 24A. AGILITY 4-7 VUOTIAAT, AVUSTAJA SALLITTU
1. VENLA SAARI - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.27,58
2. EEVI KARKKULAINEN - KÖLNÄS NORA 1.27,82
3. ADINA STUBB - NIISKUN NUUSKU 1.30,18
4. AMANDA SAARI - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.46,84
5. ADINA STUBB - KAUNISRANNAN FREZZA 1.52,22
LUOKKA 24B. AGILITY 8-15 VUOTIAAT
1. WILMA RAAK - NIISKUN NUUSKU 00.48,57
2. HERTTA LILJA - ALBA ZOZOBRA 00.54,99
3. PIPSA PÖLLÄNEN - KÖLNÄS NORA 1.31,53
4. WILMA RAAK - KAUNISRANNAN FREZZA 1.35,75
5. NIA KARTANO - ANSHELM H 2.15,98
LUOKKA 24C. AGILITY YLI 16-VUOTIAAT
1. MERVI SANTONEN - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 00.53,08
2. LOTTA STUBB - NIISKUN NUUSKU 00.56,97
3. SEIJA PAANANEN - SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN 1.17,56
4. NINA MALMBERG - ROCKY OLIVER 1.24,16
5. PEKKA KÄNSÄKANGAS - NIISKUN NUUSKU 1.30,63
6. ANNA-MARIA LEHTO - BEORN CARAGH 1.37,01
7. NOORA KUNTSI - BEORN CARAGH 1.40,29
|