Vaskion 2021 alustavat ponilistat


Tarkastathan että ponisi on listoilla sekä oikeassa luokassa. Jos huomaat virheitä otathan pikaisesti yhteyttä suvitsu@gmail.com. Ilmoitathan myös mahdolliset poisjäännit samaan osoitteeseen tai kutsusta löytyvään puhelinnumeroon.

Lopulliset listat aikatauluineen pyritään lisäämään kotisivuille noin viikkoa ennen näyttelyä, jolloin lähetetään osallistujille näyttelykirje. Seuraathan siis sähköpostiasi.

LUOKKA 1M. MAITOVARSAT, MINIORIIT    
CROWNHILL MINI ME    
CROWNHILL NIFTY NESTOR    

LUOKKA 4M. 1-VUOTIAAT MINITAMMAT    
LIUKKAAN TANSY

LUOKKA 11M. 4–17-VUOTIAAT MINIORIIT ILMAN ORINUMEROA    
NIITTYKORVEN NALLE PUH    

LUOKKA 13M. 4–17-VUOTIAAT MINIRUUNAT    
CROWNHILL MINI MASEN    

LUOKKA 14M. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT MINIRUUNAT    
OZZI PIMPERNELL    

LUOKKA 15M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSALLISET MINITAMMAT    
KERSWELL MIA    
GUNELSTA NIEVE    

LUOKKA 16M. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT MINITAMMAT    
ISHTAR OF LANGEN    
KUUSIKON KIPINÄ    
SNOWBERRY OF CATCHPOOL    

LUOKKA 1. MAITOVARSAT, ORIIT    
PRINCE V. GROENENDAAL    
KESKIMAAN CABO    
AVARON FIONNLAGH    
HERCULES F    
PINERIVER´S HOUDINI    
HÅKAN VON STALL ROMA    
SUNNYHILL’S FREDERICO    

LUOKKA 2. MAITOVARSAT, TAMMAT    
MAGICALCHOCOLATEPRINCES    
SUNNYHILL’S FIONA    

LUOKKA 3. 1-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT    
SUNNYHILL'S ESPERANZA    
KOTIRANNAN BENJAMIN    
ALBA ORBISON    
KESKIMAAN HERCULES    

LUOKKA 4. 1-VUOTIAAT TAMMAT    
CROWNHILL NESRIN NARYA    
SUNNYHILL’S ELEONORA    

LUOKKA 5. 2-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT    
TUULIKUMMUN SALAMA    
SUNNYHILL'S DEXTER    
PINERIVER'S HEMINGWAY    

LUOKKA 6. 2-VUOTIAAT TAMMAT    
ALBA PROMESA    
LITTLE WICKED MOONSHINE    
AVARON WINDY WINNECKE    
RIHANNA WILSON    

LUOKKA 7. 3-VUOTIAAT RUUNAT JA ORIIT    
BRIGATIN HURMURIPRINSSI    

LUOKKA 8. 3-VUOTIAAT TAMMAT    
SPRINGFIELD LISA    
RHODOCHROSITE WILSON    

LUOKKA 9. 4–17-VUOTIAAT ORINUMEROLLISET ORIIT
PINERIVER'S MAVERICK    
LITTLE CONCERTO    
PINERIVER'S MAXIMUS    
KAKKULANMÄEN VIRGIL     
NIGHTINGALES HASHTAG    

LUOKKA 10. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT ORINUMEROLLISET ORIIT    
BLUEMULL MAYBE    
LÄHTEELÄN CARLOS     

LUOKKA 13. 4–17-VUOTIAAT RUUNAT    
ELVIN STONE    
JOHN-ERIK    
TJATTE    
LEPOMÄEN MYSTEERIO    
A.S. BATMAN    
ANSHELM H    

LUOKKA 14. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT RUUNAT    
EKSLÄTTS SACRIFICE    

LUOKKA 15. 4–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSALLISET TAMMAT    
ASARAH OF TRANSY    
PINERIVER´S HETTIE HOPE    
HILLARY AF JÄBORUDER    
ALBA OSAKA    

LUOKKA 16A. 9–17-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT TAMMAT    
OMEGA III    
PONIKUJAN ELLA    
OLGAN OLIVIA    
HAKALAN ESTELLA    
GOLDY III    
SANDBACKAS FUCHSIA
MILLCREEKS EUPHORIA    

LUOKKA 16B. 4–8-VUOTIAAT NÄYTTELYVUONNA VARSATTOMAT TAMMAT    
GUILIETTA V. STAL BREAK OF DAWN    
BERGHÄLLS LOVELY HEART    
PINERIVER'S VICTORIA    
DALSGÅRDS UNIETTE    
MAPLE LEAF'S GYPSOPHILA    
PUOLIKUUN TIATDRICIA    
CB BER BER     

LUOKKA 17. 18-VUOTIAAT JA VANHEMMAT TAMMAT VARSAN KANSSA TAI ILMAN    
PIXUS     
LINNESTOFTA HAPPINESS
    
    



    
LUOKKA 20. A) MINIHANDLER 4-7-VUOTIAAT    
ONNI VIRTANEN  - PONIKUJAN ELLA    
VILHELMIINA VIRTA - GOLDY III 
TUULI INNA - MILLCREEKS EUPHORIA    
JENNARIINA SJÖBERG - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE    
FANNI KARKKULAINEN - SNOWBERRY OF CATCHPOOL    
AUNE KARKKULAINEN  - KÖLNÄS NORA    

LUOKKA 20. B1) JUNIORHANDLER 8-11-VUOTIAAT    
MADELEINE HAGELSTAM - GUILIETTA V. STAL BREAK OF DAWN
ULPU KÖLHI - ANSHELM H     
JASMIN JYLHÄ - ELVIN STONE    
TIINA KAITALA - ANNAGAARD CAPRI    
PIPSA PÖLLÄNEN - KÖLNÄS NORA    
EEDIA KULMALA - PONIKUJAN ELLA     
AAVA LEHTINEN - LITTLE WICKED MOONSHINE    
JULIA SJÖBERG - DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE    
EEVI KARKKULAINEN - ALBA ZOZOBRA    

LUOKKA 20. B2) JUNIORHANDLER 12-17-VUOTIAAT    
HERTTA LILJA - KÖLNÄS NORA    
IIDA HUOPONEN - OMEGA III    
NETTA KALSTA - RHODOCHROSITE WILSON    
AADA JAAKOLA - PONIKUJAN BILLY    
VENLA VAITTINEN - SPRINGFIELD LISA    
MATILDA MARTISKAINEN - ALBA ZOZOBRA    

LUOKKA 20. D) SENIORHANDLER 17-VUOTIAAT JA VANHEMMAT    
ROOSA KURKI - SUNNYHILL'S ESPERANZA    
TIIA VENOVIRTA - JUNIBACKENS NIKITA    
HELKA KURKI - PIXUS    
KIRSI AALTONEN - BLUEMULL MAYBE    
JOSEFINA LINDQVIST - OZZI PIMPERNELL
JERE AALTONEN - ISHTAR OF LANGEN