KEVÄTKOKOUKSESSA 2019 PALKITUT

Aktiiviraviponi 2018
Ofelia 80,50p.
(i. Maxmer –e. Olivia af Jäboruder)
om. Sahlstén Elin


Vuoden Kilpailija 2018
1. Lydia Nordlund 525p.
2. Violetta Pitkänen 210p.
3. Jenna Hartikainen 155p.


Vuoden Esittäjä 2018
1. Roger Lumber
2. Päivi Vääräkoski
3. Mirva Kinnunen


Näyttelytähti
Skärgårdens Onassis
om. Mervi Santonen

Skråmstaholms Kvisten
om. Mervi & Jari Santonen

Dalsgårds Estelle 1475 SH
om. Päivi Vääräkoski

Rockcrystal Wilson 1454 SH
om. Päivi Vääräkoski

Kerswell Mia
om. Leila Lerkki

Sammalisen Klarissa
om. Mirva Kinnunen

Kaurialan Kille 275 SH
om. Emma Tuominen

Wenla 891 SH
om. Reeta Heino

Kölnäs Nora 1265 SH
om. Johanna Hakkarainen

Skärgårdens New Rose 1340 SH
om. Tea Keskitalo & Markus Niiranen

Supernäyttelytähti
Onia 1174 SH
om. Helena Hyvönen ja Aino Sandelin

Junibackens Playboy 255 SH
om. Maura Tuomi

Kakkulanmäen Virgil 261 SH
om. Roger Lumberg

Lyktans Primus 119 SH
om. Heli Säteri

Käyttötähti
Sandbackas Fuchsia
om. Anette Nurmi

Junibackens Nikita 1461 SH
om. Terhi & Jere Häyry

Junibackens Playboy 255 SH
om. Maura Tuomi

Tallbos Cornelia 1465 SH
om. Anna Vilkko

Ylva 1051 SH
om. Adina Stubb

Lähteelän Carlos 184 SH
om. Salla Sarlin

I-Palkinnolla jalostusarvostellut ponit 2018
163. Canna's Fonzie 280 SH ka 8,1
i. Ytterhalls Kano -e. Kotimäen Soraya
om. Marjut Myller

164. Kakkulanmäen Virgil 261 SH ka 8,7
i. Salut III -e. Sammalisen Vanilla
om. Roger Lumberg

165. Junibackens Nikita 1461 SH ka 7,86
i. Rosenhagas Henri Martin -e. Juunibackens Naomi
om. Häyry Jere & Terhi

166. Brunette v.d. Nachtegaal 1464 SH ka 7,68
i. Noir v.d. Nachtegaal -e. Tanette v.d. Nachtegaal
om. Tapola-Vugts Anu & Vugts Johannes

167. Usvaniityn Jillaroo 1466 SH ka 8,00
i. Usvaniityn Hemuli -e. Hamras Bellona
om. Heikkilä Marika & Timo

168. Springfield Hortencia 1467 SH ka 7,82
i. Springfield Vincent -e. Zabrina v.d. Blikhaim
om. Laura Vugts

169. Ramona v.d. Bloemhof 1468 SH ka 7,64
i. Friso v.d. Heuvelshof -e. Michelle v. Graafland
om. Annariikka Rantala

170. Furunäs Menuette 1470 SH ka 7,68
i. Furunäs Sahib -e. Furunäs Ginette
om. Jaakkola Juha & Nurmi Seija

171. Cinnamon Zillah 1471 SH ka 8,23
i. Promisehill Moonshine -e. Lilla Adelheid
om. Ponipalvelu A&K Ay

172. Dalsgårds Estelle 1475 SH ka 7,96
Djungo v.d. Romer -e. Dalsgårds Anemon
om. Päivi Vääräkoski

173. Beorn Aislinn 1477 SH ka 8,27
i. Tinello v. Klein Engelland -e. Norrgårdens Cikoria
om. Maija Kontio

174. Givenchy v.d. Amstelhof 1479 SH ka 7,82
i. Perigueux v. Isala -e. Burburry v.d. Amstelhof
om. Tuula Laakkonen

175. Klockas Diana 1480 SH ka 8,36
i. Opan -e. Enita
om. Charlotta Karlström

176. Alba Nana 1482 SH ka 8,09
i. Wilfred v.d. Zandhoeve -e. Kölnäs Nora
om. Lerkki Leila & Suvi

177. Kerswell Mia 1483 SH ka 8,05
i. Kerswell Mastermind -e. Kerswell Mitzie
om. Leila Lerkki

178. Athosian Teyla Amagan 1491 SH ka 8,05
i. Lyktans Primus -e. Partita
om. Susi Auvinen

179. Ekslätts Izadora 1492 SH ka 7,91
i. Sir Douglas -e. Kastanjegårdens Mitzy
om. Jutta Iman

180. Kaunisrannan Freixenet 1496 SH ka 8,05
i. Kanteborgs Winston -e. Almnäs Fresia
om. Anne Brigatti

181. Keijunen 1497 SH ka 8,09
i. Lyktans Primus -e. Madonna II
om. Romon Perhekodit oy

182. Fantas Lady Starlight 1503 SH ka 8,18
i. All At Once -e. Birchwood Small Wonder
om. Marjo Kankainen

183. Usvaniityn Irina 1506 SH ka 8,23
i Usvaniityn Lordi -e. Almnäs Magnolia
om. Kiviranta Hanna & Roope & Veera

184. Usvaniityn Janna 1507 SH ka 8,41
i. Usvaniityn Hemuli -e. Usvaniityn Helmi
om. Heikkilä Marika & Timo

185. Usvaniityn July 1508 SH ka 8,27
i. Usvaniityn Hemuli -e. Dalsgårds Gabriella
om. Heikkilä Marika & Timo 

 

SYYSKOKOUKSESSA 2018 PALKITUT

Anna’s Prize, parhailla pisteillä Suomen Hippoksen näyttelyssä palkittu 1v. (lahjoittanut
Anna Lindberg):
Brigatin Kaira Princess, isä Brigatin Aamori 238 SH, emä Kaunisrannan
Freixenet 1496 SH, ei. Kanteborgs Winston 100 SH, pisteet 9-9-8,5-8,5-8-8-7,5-9-8,5-8,5-8,5
ka. 8,45


Wilson’s Prize, parhailla pisteillä Suomen Hippoksen näyttelyssä palkittu 2v.
(lahjoittanut Päivi ja Jyrki Vääräkoski):
Usvaniityn Julianna, isä Usvaniityn Hemuli 125 SH,
emä Almnäs Tamara 1420 SH, ei. Perigueux v. Isala RS 490, pisteet 9-9-9-8-8-7,5-7,5-8,5-9-
8,5-7,5 ka. 8,32


Kakkulanmäen Kulho, parhailla pisteillä Suomen Hippoksen näyttelyssä nuorena ponina
palkittu 3v. (lahjoittanut Sari ja Roope Rasi):
Soikin Leidi-Juulia, isä Liberty 107 SH, emä
Finesse IV 1374 SH, pisteet 9-8,5-9-8-8,5-8,5-8,5-8,5-7,5-8,5-8,5 ka. 8,45


Onnen Aarre, parhailla pisteillä jalostusarvosteltu 3-8v. Suomessa syntynyt tamma
(kiertopalkinnon lahjoittanut Taina ja Mika Lehtinen):
Usvaniityn Janna synt. 2014, isä
Usvaniityn Hemuli 125 SH, emä Usvaniityn Helmi 1215 SH, ei. Alfons 91 SH, KTK-pisteet: 8,5-
8,5-8,5-8,5-8-8-8-8-9-9-8,5 ka. 8,41 (käyttökoe tehty raviradalla, ennätys 2.53,5, 10
starttia 3-3-1)


Valokuvauskilpailun palkitsemiset
Valokuvauskilpailun tuomarina toimivat Laura Taimioja ja Johanna Vaurio-Teräväinen.
Juniorit: 1. Maija Nieminen, 2. Ellen Forsbacka
Seniorit: 1. Maija Mehto, 2. Tuuli Jääskeläinen, 3. Tuuli Jääskeläinen
Konkarit: 1. Suvi Lerkki, 2. Outi Koskela, 3. Suvi Lerkki
Paras talvikuva: Suvi Lerkki
Paras kevätkuva: Suvi Lerkki
Paras kesäkuva: Outi Koskela
Paras syyskuva: Outi Koskela